Aleyna Özgeçen

3

Aleyna Özgeçen kaç yaşında? kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? göz rengi ve daha bir çok sorunun cevabı ile ekran severler tarafından merak edilmektedir. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Aleyna Özgeçen Kimdir? Nereli?

2003 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Aleyna Özgeçen’in boyu 1.60 cm’dir. Burcu Başak, göz rengi mavi, saç rengi ise Kahve. 1 sene Nuran Zengin Oyunculuk Atölye’de kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. Oyunculuk kariyerine Ortaokul dönemlerinde iken başlamıştır.

2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Gülperi adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi’de Bedriye Taşkın karakterini canlandırmaktadır. Daha önce TRT 1 ekranlarında Çanakkale Yüzyıllık Mühür dizisinde rol almıştır. Ayrıca Dijital Sanatlar Yapımcılığında vizyona giren Müslüm sinema filminde Cedye karakterini canlandırmıştır.


Günümüzde oyunculuğun yanı sıra Lise’de eğitim hayatını sürdürmektedir. Aslen İzmir doğumludur. Bazı kaynaklarda ise İstanbul’da doğduğu belirtilmektedir, ancak güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre İzmir’de doğduğu bilgilerine ulaşılmıştır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Özgeçen’in günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 183bin civarındadır.

Aleyna Özgeçen oyunculuk kariyerini Artistanbul Danışmanlık ve Menajerlik Şirketi çatısı altında devam ettirmektedir.

Usta oyuncu Ozan Çiftçioğlu’nun öğrencisidir. Hocası Özgeçen hakkında, yeni jenerasyonu yakından takip etmeye çalıştığını, bunlardan bir tanesinin özellikle Aleyna olduğunu belirtmiştir. Yetiştirdiği, eğitim verdiği ve gurur duyduğu bir oyuncu olduğunu, gelecek yıllarda yeni jenerasyonun önde gelen isimlerinden birisi olacağına inandığını dile getirmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Jessie J

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz