Ahmet Rıfat Şungar

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Ahmet Rıfat Şungar Lise’nin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ından mezun olmuştur. Burcu Yengeç’tir.

2002 yılında oyunculuk kariyerine adım atan Ahmet Rıfat Şungar Kaybolan Yıllar adlı dizi ile tanınmış ve 2008 yılında Hatırla Sevgili adlı dizidede rol almıştır. Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Yüz Yüze dizisinde rol almaktadır.

Bugüne kadar Janjan, Kaybolan Yıllar, Asi, Hatırla Sevgili, Üç Maymun, Es Es, Beni Unutma İstanbul, Onlar Birbirlerini Sevdiler Ama, Karadağlar, Bir Ömür Yetmez, Soğuk, Merhamet, Ah Neriman, Kumun Tadı, Deniz Seviyesi ve Gamsız Hayat gibi bir çok projede rol almıştır.

Ayrıca Deniz Seviyesi isimli sinema filminde rol almış ve 21. Altın Koza Film Festivalinde En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Sık sık yüzme ve basketbol sporları ile ilgilenen Ahmet Rıfat Şungar formunu spora borçlu olduğunu belirtmiştir. Son dönemlerde güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah ile sevgili olduğu yönünde haberlerle magazin gündemine gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz