Ahmet Özhan Güven

Ahmet Özhan Güven rap dünyasının başarılı isimlerindendir. Müzik severlerin hakkında bir çok sorunun cevabını aradığı ünlü isim ile ilgili merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Özhan Güven Kimdir?

Ahmet Özhan Güven rap sanatçısı, müzisyen ve söz yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1989 yılının Ekim ayında İstanbul’un Fatih İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Bakırköy Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu ve Bahçelievler Bağlar Lisesi’nde eğitim görmüştür. Başarılı rap sanatçısı, 2002 senesinde The Eminem Show isimli albümle rap müzik ile tanışmıştır. 2005 senesinde ise ilk söz ve demo kaydını gerçekleştirmiştir.

2008 yılında ilk rap grubu “Freestanbul” u Theend ve Freak-c olarak kuran Ahmet Özhan, 2009 yılında ise Teroreastanbul’a dahil olmuştur. 2012 yılında da ilk sahne deneyimini gerçekleştirmiştir.

2014 yılına kadar aktif olarak düet ve solo şarkıların altına imzasını atan başarılı isim, 2020 senesinde ise Karadeniz’li sanatçı, Hülya Polat ile Türkiye’nin ilk rap Karadeniz Düeti olan “Ula Nuri” isimli çalışmaya imza atmıştır.

2021 Paramarayok isimli single çalışması ile müzik kariyerine devam etmiş, 2022 yılında Ahmet Özhan Güven feat. Os Medellins’, Bahu Yapım etiketiyle yayınlanan “I Don’t Need” albümünde yer alan “Máquina De Cuser” isimli şarkısı, video klibiyle netd müzik’te yayınlanmıştır.

Ahmet Özhan Güven Kaç Yaşında?

Ahmet Özhan Güven 32 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Ekim 1989, burcu ise terazi’dir.

Ahmet Özhan Güven Evlimi?

Ahmet Özhan Güven evli ve bir kız babasıdır. Kızının ismi ise Melodi.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ahmetozhanguven ‘dir. Ayrıca resmi web sitesi ile hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. https://www.ahmetozhanguven.com


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz