Ahmet Bozkuş

0

Ahmet Bozkuş şair, yazar, radyocu, sunucu ve oyuncu kimlikleri ile başarılı kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Bozkuş Kimdir? Nereli?

1983 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir, aslen doğma büyüme Adana’lıdır. Adana’nın Feke ilçesinde doğmuştur. Dicle Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nden başarı ile mezun olmuş, 3 sene gibi bir süre özel kurumlarda öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür.

Dünya Radyo ile 2006 senesinde radyoculuk kariyerine adım atmıştır. 5 sene süresince Uyurgezer isimli programı hazırlayıp sunmuş, Radyo’nun yanı sıra televizyon programları da sunmuştur. İstanbul Misafirhanesi ve Ramazan ayında sunduğu Mekke ve Medine’de “Mukaddes Topraklar”, 2011’de de “Kimse Yok Mu – Gönüllüler”. Ayrıca 2011 senesinde Can Kardeşler isimli oyunun senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmiştir. Ahmet Bozkuş geçmiş yıllarda Samanyolu Tv ekranlarında yayınlanan İki Dünya Arasında isimli dizi de rol almıştır. Yine aynı kanal bünyesinde İftar Zamanı isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

Burç FM Radyo’da Hasıl-ı Kelam programını hazırlayıp sunmuş, stand up gösterileri yapmış ve şiir dinletileri hazırlamıştır. Günümüzde yaşantısını Almanya’da sürdürdüğü belirtilen Ahmet Bozkuş resmi sosyal medya hesapları ve youtube kanalı ile paylaşımlarını sürdürmektedir. @ahmetbozkus olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 38,7bin civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 162 B.

Kitapları:

Tüm Şiirleri Yakalım (2012)
Aşkın Kırk Kapısı (2015)

Ayrıca Çanakkale isimli şiir ve türkülerden oluşan bir albüm çalışması bulunmaktadır. Evli olan Ahmet Bozkuş’un Salih İbrahim Bera ile Sedat Sami isimlerinde iki evladı vardır.


Bir Başka İçerik :   Gürhan Elmalıoğlu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz