Adin Külçe

1

Adin Külçe henüz küçük yaşına rağmen bir çok dizi de başarı ile rol almıştır. Hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Adin Külçe Kimdir?

Adin Külçe oyuncu olarak eğitimi ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul doğumlu minik oyuncu küçük yaşta ailesi tarafından Layla Şirin Cast oyunculuk ajansına kayıt ettirilmiş, daha sonra bir çok dizi de rol almıştır.

Adin Külçe Kaç Yaşında?

Adin Külçe 11 yaşındadır. Doğum tarihi 2011, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Resmi sosyal medya hesapları babası Olgar Külçe tarafından yönetilmektedir. Günümüz itibariyle Müfit Aytekin Studio ve MASTKİDS Çocuk & Genç Oyuncu Ajansı bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Adin Külçe Oynadığı Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini Masumiyet isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Mert Yüksel karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Özellikle Mucize Doktor isimli dizi ile tanınmıştır. Fox Tv ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi için gerçekleştirilen seçmelerde bir çok rakibini geride bırakmış ve rolü kapmıştır. Dizide (Taner Ölmez) Doktor Ali Vefa’nın küçüklüğünü canlandırmıştır.

Masumiyet (Mert Yüksel)
Mucize Doktor (Ali)
İkimizin Sırrı (Alp Karahun)
Alparslan Büyük Selçuklu
Masumlar Apartmanı
Gizli Saklı (Ömer)

En son rol aldığı Gizli Saklı dizisinde Ömer karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Halit Özgür Sarı, Sinem Ünsal, İdris Nebi Taşkan, Bülent Emrah Parlak, Ece Dizdar,
Tardu Flordun ve Şinasi Yurtsever gibi isimler de rol almıştır.
adin kulce2
Diziler dışında Bellona, Defacto, BMW Türkiye, Enterogermina, LCW Waikiki ve Eti gibi markaların reklam yüzü olmuştur. Minik oyuncunun göz rengi kahverengi, göz rengi ise kumraldır. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olmasının yanı sıra basketbol izlemek ve oynamaktan da büyük keyif almaktadır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @adinkulceofficial ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 24.7bin civarındadır. Hesap babası @olgarkulce tarafından yönetilmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz