Zilan Avşar

Zilan Avşar katıldığı Rising Star şarkı yarışması ile müzik severler tarafından tanınmıştır. Daha sonra müzik kariyerini sürdüren başarılı sanatçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zilan Avşar Kimdir? Nereli?

Müzisyen ve şarkıcı Zilan Avşar İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1997 doğumlu, 2022 yılı itibariyle 25 yaşındadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne sanatları Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. 6 yaşından bu yana müzik ile ilgilenmekte, yorumcu kimliğinin yanı sıra müzisyendir.

TRT İstanbul Radyosu’nda görev almıştır.

Müzik severler tarafından ilk kez Tv 8 ekranlarında yayınlanmış olan Rising Star isimli yarışma ile tanınmıştır. Sesi ve bağlama şovu ile kısa sürede binlerce hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Yarışmada yarı finale kadar çıkmış, yarı finalde elenmiştir.

O dönemde yarışmanın jüri koltuğunda, Mustafa-Emina Sandal, İrem Derici ve Yılmaz Morgül, sunuculuğunu ise Öykü Serter üstlenmiştir. Yarışmanın ilk ön eleme 1. turunda Telli Turnam isimli eseri seslendirmiştir. Ardından Şu Yüce Dağları & Kesik Çayır, çeyrek finalde Yarim Senden Ayrılalı, yarı final de ise Sunam & Bahça Duvarından Aştım adlı şarkıyı söylemiştir.

Resmi instagram kullanıcı hesabı @zilannavsarrr ‘dır. Menajerliğini Turgay Korkmaz üstlenmektedir.

2022 yılında Youtube üzerinden yayınlanan ve Onur Şan ile birlikte seslendirdiği Vazgeçti Leylam isimli eser tüm müzik severlerden tam not almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz