Onur Şan

Oyuncu ve şarkıcı Onur Şan hayatı ile merak edilen ünlü isimlerdendir. Oynadığı diziler, seslendirdiği şarkılar, evlilik hayatı ve bilinmeyen yönleri ile biyografisi sizlerle. Boyu, kilosu, yaşı, memleketi, eşi ve tüm merak edilen soruların cevapları.

24 Temmuz 1978 yılında dünyaya gelen Onur Şan 2018 yılı itibariyle 37 yaşındadır. Babası Ahmet Turan Şan, annesi ise Şerife Hanımdır.

İlköğretim, Orta ve Lise tahsilini İstanbul Ata Koleji’nde tamamlamıştır. Henüz 8 yaşında iken bağlama ile tanışmıştır. Geçmiş yıllarda Milliyet tarafından gerçekleştirilen Liseler arası Türk Halk Müziği ses yarışmasına katılmış ve kazanmıştır.

TRT’nin düzenlediği yarışma’da İstanbul Bölge 1.si ve Türkiye 2.si olmuştur. Daha sonra TRT sınavlarına katılmış ve Türk Halk Müziği sanatçısı ünvanını elde etmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvar Şan Bölümü mezunudur.

1998’de Fransa ve İtalya’da folklor festivali’ne katılmış, Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile temsil etmiştir. 2000 ve 2002 arasında, TRT İstanbul Radyosunda, akitli THM ses sanatçısı olarak görev almıştır.

Aşkın Mavisi isimli ilk solo albümü ile türkü severlerden tam not almıştır. Özellikle Dağlarında Kar Olurum Yar adlı albüm ile yeni nesilinde T.H. Müziğini sevebileceği tarz ile müzik severlerle buluşmuştur. Albüm’de Klasik Türk Halk müziği sazları ile birlikte bas gitar akustik gitar ve yaylı grubu enstrümanlar’ı kullanılmıştır.

2012 yılında ise Mevsim Çiçek Açtı adlı sinema filminde rol almıştır.

Onur Şan evlilik hayatı;

1 Şubat 2008 yılında ünlü oyuncu, sunucu ve şarkıcı Seda Sayan ile evlenmiştir. Ancak bu evliliği 2010 yılının Şubat ayında son bulmuştur.

İkinci evliliğini ise 2015 yılında Büşra Aköz ile gerçekleştirmiştir.

Onur Şan’ın bugüne kadar müzik severler ile buluşturduğu albümleri. Felek, Hata Benim, Dağlarına Kar Olurum Yar, Aşkın Mavisi.

Rol aldığı dizi ve sinema filmleri ise;

Ekran severlerin ise 2008’de yayılanmış olan Akasya Durağı isimli dizi ile tanıdığı Onur Şan dizide Seyit karakterini canlandırmıştır. Dizide, Cezmi Baskın, Zeki Alasya, Melek Baykal, Timur Acar, Levent Ülgen ve Nilgün Belgün gibi bir çok usta isim rol almıştır.

Türkü Filmi, Dağlar Dağımdır, Zeytin Dalı, Yaşanmış Şehir Hikayeleri, Ayrılık, Akasya Durağı ve Mevsim Çiçek Açtı rol aldığı diğer projelerdir.

Aslen nereli?

Onur Şan baba tarafından aslen Sivas’lıdır, ve Sivas doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz