Zara

Zara Türk Müzik dünyasının en sevilen seslerinden birisidir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? en fazla cevap aranan sorulardır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zara Kimdir?

Zara şarkıcı, söz yazarı, müzisyen. 1976 yılının Ocak ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı İstanbul Üsküdar doğumludur. Gerçek ismi Neşe Yılmaz’dır. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan Eğitimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

1991 senesinde, Türk Halk Müziği Solist yarışmasını 1. olarak tamamlamıştır. 1993 senesinde de yine aynı ödülü kazanmayı başarmıştır. İlk albümü Avuntu’yu 1998 yılında piyasaya sürmüş ve müzik severler ile buluşturmuştur. o dönemde yılın en iyi çıkış yakalayan sanatçısı ödülünü kazanmıştır. Ardından Kral Tv ve MGD yarışmalarında üst üste en iyi kadın halk müziği sanatçısı ünvanı’nı elde etmiştir. 2007 senesinde kendi plak şirketi ZR Müzik’i kurmuştur. Müziğin yanı sıra Deli Yürek Bumerang Cehennemi, Eylül Fırtınası gibi sinema filmlerinde’de rol almıştır. En son Mavera isimli dizi de rol almıştır.
zara jpg

Zara Nereli?

Zara baba tarafından aslen Adıyaman’lıdır. Doğma büyüme ise İstanbul Üsküdar.

Zara Boyu, Kaç Yaşında?

Zara 48 yaşında ve 1.71 boyundadır. Doğum tarihi 15 Ocak 1976, burcu oğlak, kilosu ise 60.

Resmi instagram hesabını @zaramuzik kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle 1,1milyon civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @zaramuzikofficial youtube video kanalında ki abone sayısı da 229 B civarındadır.

1999 ve 2007 yılları arasında İskender Ulus ile evlilik gerçekleştirmiştir. 2012 yılında Akif Beki ile evlenmiş ancak bu evliliği de 2016 yılında son bulmuştur.

1 Yorum

  1. De be kardes deshtin!! 13 sene bu gun gitti yoldasim kizlarimin anasi teslimetti bizi beni. Buraya melek oldu O gun bu gun Ayik gunlerim sayili tasadufen deng geldi dinledim var ol sesine hayran bi abin dinliyoruz takip ediyoruz uzaktanda olsa (Sweden 2021-10-06)Gurbetciler sende 10 bendiyeyim 15 kisi turkiyeli Dostane saygilar efendim.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz