Zara

0

Zara Türk Müzik dünyasının en sevilen seslerinden birisidir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? en fazla cevap aranan sorulardır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zara Kimdir? Nereli?

1976 yılının Ocak ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı İstanbul Üsküdar doğumludur. Gerçek ismi Neşe Yılmaz olan ünlü sanatçı baba tarafından ise aslen Adıyaman’lıdır. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan Eğitimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

1991 senesinde, Türk Halk Müziği Solist yarışmasını 1. olarak tamamlamıştır. 1993 senesinde de yine aynı ödülü kazanmayı başarmıştır. İlk albümü Avuntu’yu 1998 yılında piyasaya sürmüş ve müzik severler ile buluşturmuştur. Zara o dönemde yılın en iyi çıkış yakalayan sanatçısı ödülünü kazanmıştır. Ardından Kral Tv ve MGD yarışmalarında üst üste en iyi kadın halk müziği sanatçısı ünvanı’nı elde etmiştir. 2007 senesinde kendi plak şirketi ZR Müzik’i kurmuştur. Müziğin yanı sıra Deli Yürek Bumerang Cehennemi, Eylül Fırtınası gibi sinema filmlerinde’de rol almıştır. En son Mavera isimli dizi de rol almıştır.

Zara Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel sanatçının boyu 1.71 cm, kilosu 65, burcu ise oğlak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 45’dir.

1999 ve 2007 yılları arasında İskender Ulus, 2004 ve 2006 yılları arasında Sergei Matviyenko, 2008 yılında Sergey İvanov ile evlilikler gerçekleştirmiştir. Son olarak ise 2012 yılında Akif Beki ile evlenmiştir. Bu evliliği de 2016 yılında son bulmuştur.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz