Zafer Güler

Zafer Güler hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, müzik hayatı ve kısaca biyografisi.

1982 yılında İzmir’de dünyaya gelen Zafer Güler henüz ilköğretim döneminde iken müzik ile tanışmıştır. 9 yaşında iken evlerinde duvara asılı bağlamaya merakı ile müzik dünyasının kapılarını aralamıştır. Babasının da bağlama çaldığını ve bir gün okuldan gelince bağlamayı indirim anlamsızca tellere vururken babasının geldiğini ve perdelere de basıp anlamlı sesler bulmaya çalış dediğini ve kendisine destek olduğunu dile getirmiştir.

10 yaşında 1992 senesinde usta sanatçı Zülfü Livaneli‘nin seslendirdiği Memik Oğlan eserini 23 Nisan da bağlama çalarak seslendirmiştir.


Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan başarılı isim 2004 ve 2005 yılları arasında İzmir Tv’ de müzik programı yapmıştır. 2008 senesinde Home Stüdyo kurarak çalışmalarına başlayan Zafer Güler kayıtlarında gitar, perdesiz gitar, kopuz, kaval, bağlama ve çeşitli enstrümanlar çalmıştır.

Sosyal medya üzerinden çok geniş kitlelere sesini duyurmayı başaran Güler özellikle müzik severler tarafından söz ve müziği Ümmüşen’e ait olan Sezenler Olmus isimli eser ile tanınmıştır. Geçmişten günümüzde Türkiye’nin bir çok şehrinde 100’ün üzerinde konser veren Güler, hala konser ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılında Sayıklamalar adlı ilk albümünü müzik severler ile buluşturmuş, albümde Erkan Oğur, Akın Eldes, Derya Türkan, Cenk Erdoğan, Sinan Cem Eroğlu, Ediz Hafızoğlu, Kağan Yıldız, Yılmaz Yeşilyurt, Hakan Gürbüz ve Gürtuğ Gök çalmıştır. Bu albümde Nadir Göktürk, Tunay Bozyiğit, Hasan Demir, Ümmüşen ve kendisinin besteleri bulunmaktadır. 2015 yılında ise Sarı Yapraklar isimli albümü çıkarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz