Xece Herdem

12

Xece Herdem hem Kürt, hem de Türk müziğini harika sesi ile yorumlamaya devam etmektedir. Hakkında ise müzik severler bir çok sorunun cevabını arıyor. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? nerede doğdu? sosyal medya hesapları, hepsinin cevabı tek bir sayfada.

Xece Herdem Kimdir? Aslen Nereli?

Türk ve Kürt müziğini büyük bir ustalıkla müzik severlerin beğenisine sunan Xece Herdem’in gerçek ismi Hatice soyadı ise Demirkıran’dır. Sanatçı, şarkıcı, besteci ve söz yazarı’dır. Kendisine ait resmi web sayfasında belirttiği gibi Kürt Alevisi olduğu ve 7 nüfuslu yurtsever bir ailenin evladıdır.

Doğum tarihi 1993 olan başarılı sanatçı Mersin’in Mezitli İlçesi’nde doğmuş, büyümüştür. Kürt dilinde Xecé olarak anılmasına vesile olmuştur. Ailesi 1938 katliamında Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi’ne göç etmiştir. Daha sonra ise Mersin’e yerleşmiş ve başarılı sanatçı da orada doğmuştur. Mersin doğumlu olan sanatçının memleketi aslen baba tarafından Tunceli Dersim’dir.

Henüz 9 yaşında bir etkinlikte Selda Bağcan‘ın söylediği Dön Gel Bir Tanem isimli eseri seslendirmiş ve o dönemden bu güne eserlere can vermektedir. Daha sonra Mersin’de bir çok dernek ve organizasyonda sahne almıştır.

Şan eğitimi de alan sanatçı son dönemde bir çok esere klip çekmiş ve albüm hazırlığına adım atmıştır. Kürt müziğine katkı yapmak en büyük hayalidir. Xece Herdem mütevaziliğinden ve yaptığı sanattan hiç bir zaman ödün vermeyen sanatçılarımız arasında yer almaktadır.
Xece Herdem2
Özellikle yaptığı akustik klip çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük kitlelere sesini duyurmayı başarmıştır. Kürt Müziği Camiasında Akustik Çalışmalara öncü olmuş, kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Yine Sen, Nerden Düştüm Ben Bu Aşka, Bundan Öte Ayrılık Var, Neden Gülüm, Bundan Böyle Yol Yok, Brindarım, Çavken ve Tutuşur Dizelerim en sevilen eserleridir.

İlginizi Çekebilir :   Cash Baker

Xece Herdem Kaç Yaşında? Boyu, Kilosu Kaç?

Hatice Demirkıran yani Xece Herdem‘in kaç yaşında olduğu da merak konusudur, güzel sanatçı 2021 yılı itibariyle 28 yaşında, 1.67 cm boyundadır. Burcu koç, göz rengi ise kahverengi’dir. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 892bin civarındadır.

2021 yılında hakkında trafik kazası geçirdiği ile ilgili bir çok arama yapılmıştır. Hatta öldü mü? ne oldu? gibi sorulara maruz kalmıştır.

İnstagram, Facebook, Twitter Hesabı:

Twitter Hesabı: @xeceherdem
İnstagram Hesabı: @xeceherdem
Facebook Hesabı: @xeceherdemm

Xece Herdem Hakkında daha detaylı bilgilere ve etkinlik bilgilerine ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.http://www.xeceherdem.org
Xece Herdem1


12 Yorumlar

  1. şarkılarında adam anlatan gülüşunde ınsan tıreten istboldan alayın res çken seni dinlerken kendınde gecen genç bır deli kanlıyım guzel insan. xece erdem merhaba

  2. Sahnede kendi sevenini hayranımı bozan bir kürt sanatçımızdır para onada gelmedi sarhoş masalarda yürekli insanları anmam diyip o masalarda auide alan bir kürt Sanatçımızdır…

  3. Azad Diyar
    Kardeşim bu bayan ses sanatçısıdır. pavyondan gelmiş ya da camide müezzinlik yapmış bizi alakadar etmez onu beğenenler sesi için dinliyor. Kime ne demiş veya ne yapmış olduğu için değil.Magazinsel hayatı bizleri ilgilendirmez.Bu bayan ne akrabam ne tanıdığım ne de çok sıkı takip ettiğim biri.Şarkıları güzel söylüyor mu evet bana nerde ne yaptığından kime ne demiş audiye mi binmiş.o güzel şarkı söylesin bende dinleyim Hepsi o kadar ötesi yok beni hayatı ilgilendirmiyor bu bayanla evlenmeyecez ki o kadar sıkı takipe alalım

  4. Emeğine sağlık kardesım allah emegını azı etmesın allah daım etsın çok güzel sesın var kurt Türk hıc farketmez emegıne sesine saglık

  5. Kürt olması alevi olması vatan a devlete ihanet ettiği edeceği anlamına gelmez gelmemeli türküleri güzel söylüyor. Ancak maraş katliamı gibi bir tabir kullanılmış çok yanlış ve yalan ha beni maraş lılar dinlemesede olur diyorsa oda yanlış olur. Böyle kötü tanım ve tabir kullanılmamalı diye düşünüyorum. Kendisini youtube da dinliyorum.

  6. Aleviler hakkında ileri görüşlü saçma sapan yorum yapılmasına hiç hoş değil bende aleviyim ve gurur duyuyorum. İçki su bu diyosunuz özümüz bir niyazimiz bir . Kimse kimseyi eleştiremez herkesin kendi hayatı ..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz