Victor Moses

Victor Moses 2019 yılında Fenerbahçe takımına transfer olmuştur. Peki daha önce hangi takımlarda forma giydi? kaç yaşında? kimdir? Milli takım kariyeri nasıldır? Futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

12 Aralık 1990 tarihinde Nijerya, Kaduna’da dünyaya gelen Victor Moses ayrıca İngiltere vatandaşlığına da sahiptir. Yay burcudur. Çocukluk yılları tam bir trajedi içinde geçmiş henüz 11 yaşında iken ülkedeki iç savaş nedeni ile anne ve babasını yitirmiştir. Hayati tehlike ile karşı karşıya kaldığı için çocukluk yıllarında akrabaları tarafından mülteci olarak İngiltere’ye gönderilmiştir. İngiltere’de koruyucu bir ailenin yanında yetişmiş ve o yıllarda futbol ile olan ilgisi keşfedilmiş ve koruyucu ailesi tarafından Londra takımlarından Crystal Palace takımının alt yapısına kayıt ettirilmiştir.

2008 yılında futbol kariyerine Crystal Palace takımı ile adım atmıştır. Daha sonra Wigan, Chelsea, Liverpool, Stoke City ve Westham takımlarında forma giymiştir. Forma giydiği tüm takımlarda kiralık olarak oynayan Victor Moses Chelsea takımının futbolcusudur. 2019 yılında ise 1.5 senelik sözleşme ile Fenerbahçe takımına imza attığı belirtilmiştir.

Forvet ve sağ kanat pozisyonlarında görev yapmaktadır. Victor Moses’in boyu 1.77 cm, kilosu ise 76’dır.

Bugüne kadar 1 kez İngiltere U16 Milli takım formasını giymiştir. Daha sonra 12 kez U17 Milli forma ile 9 gol, 11 kez giydiği U19 forması ile de 1 gol atmıştır. 1 kez de İngiltere U21 Milli formayı giymiş 29 Şubat 2012 tarihinde Nijerya A Milli takımını tercih etmiş ve toplam 38 kez Nijerya formasını giymiş ve 12 gol atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz