Uğurtan Dora

0

Uğurtan Dora hakkında merak edilenler. Survivor 2021 yarışmacıları arasında yer alan başarılı sporcu aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? kimdir? eğitimi, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uğurtan Dora Kimdir? Nereli?

1984 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir, İstanbul’un Şişli İlçesi’nde doğmuştur. 2000 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nin Ortaokul bölümünü tamamlamış, ardından 2004 senesinde Sakıp Sabancı Lisesi’ni bitirmiştir. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü mezunudur.

Uzun yıllardır spor ile iç içe olan ünlü isim, jimnastik, sutopu, fitness, basketbol ve kürek gibi bir çok spor dalı ile ilgilenmiştir. Profesyonel olarak Basketbol oynamış, Enka Tofaş ve Beykozspor takımlarının formasını giymiştir.

Uğurtan Dora Boyu, Kilosu, Yaşı:

Boyu 1.80 cm, kilosu 87, burcu ise akrep’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 36’dır. Başarılı spor kariyerinin yanı sıra başarılı bir iş hayatına da sahiptir. Tunus, Fas, Cezayir ve İran’da IMMİB Ticaret Heyeti ve Bakanlar Kurulu adına tercümanlık yapmıştır. Ayrıca 2013 yılından 2018 yılına kadar Yves Rocher’da yönetici pozisyonun da çalışmıştır.

Survivor 2021 yarışmacıları arasına dahil olan Uğurtan Dora yarışmada Gönüllüler takımında yer almıştır. Yarışmanın gönüllüler takımında İlayda Şeker, Melis Sezer, Hanzade Ofluoğlu, Duygu Kannıcı, Sıraç Yıldırım, Celal Sarıgül ve Murat Kazgan gibi isimler de yer almıştır.

Tüm bunların yanı sıra günümüze kadar bir çok reklam filminde boy göstermiştir. Uğurtan Dora yarışma öncesinde ise şu şekilde bir açıklama yapmıştır. “Buraya size en büyük hikayemi anlatmaya geliyorum. Benim hikayem ben bitti demeden bitmez.” Resmi instagram hesabını ugurtandora ismi ile kullanmakta, takipçi sayısı her geçen gün artmaktadır. @ugurtandora olarak kullandığı instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 34,7bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz