Uğurtan Dora

Uğurtan Dora hakkında merak edilenler. Survivor 2021 yarışmacıları arasında yer alarak tanınmıştır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uğurtan Dora Kimdir?

Uğurtan Dora basketbolcu, oyuncu, yarışmacı. 1984 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir, İstanbul’un Şişli İlçesi’nde doğmuştur. 2000 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nin Ortaokul bölümünü tamamlamış, ardından 2004 senesinde Sakıp Sabancı Lisesi’ni bitirmiştir. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü mezunudur.

Uzun yıllardır spor ile iç içe olan ünlü isim, jimnastik, sutopu, fitness, basketbol ve kürek gibi bir çok spor dalı ile ilgilenmiştir. Profesyonel olarak Basketbol oynamış, Enka Tofaş ve Beykozspor takımlarının formasını giymiştir.
ugurtan dora jpg

Uğurtan Dora Boyu, Yaşı:

Uğurtan Dora 38 yaşında ve 1.80 boyundadır. Doğum tarihi 7 Kasım 1984, burcu akrep, kilosu ise 87’dir.

Başarılı spor kariyerinin yanı sıra başarılı bir iş hayatına da sahiptir. Tunus, Fas, Cezayir ve İran’da IMMİB Ticaret Heyeti ve Bakanlar Kurulu adına tercümanlık yapmıştır. Ayrıca 2013 yılından 2018 yılına kadar Yves Rocher’da yönetici pozisyonun da çalışmıştır.

Survivor 2021 yarışmacıları arasına dahil olmuş ve yarışmada Gönüllüler takımında yer almıştır. Yarışmanın gönüllüler takımında İlayda Şeker, Melis Sezer, Hanzade Ofluoğlu, Duygu Kannıcı, Sıraç Yıldırım, Celal Sarıgül ve Murat Kazgan gibi isimler de yer almıştır.

Tüm bunların yanı sıra günümüze kadar bir çok reklam filminde boy göstermiştir. Yarışma öncesinde ise şu şekilde bir açıklama yapmıştır. “Buraya size en büyük hikayemi anlatmaya geliyorum. Benim hikayem ben bitti demeden bitmez.”

Günümüz itibariyle Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor Panorama programında yorumları ile dikkat çekmektedir.

Resmi instagram hesabını ugurtandora ismi ile kullanmakta, takipçi sayısı her geçen gün artmaktadır. @ugurtandora olarak kullandığı instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 80,3bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz