Sonat Bağcan

Sonat Bağcan müzisyen bir ailede yetişmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

Sonat Bağcan Kimdir?

Sonat Bağcan müzisyen, diş hekimi, Ses, Nefes ve Beden Farkındalığı Eğitmeni & Yoga Eğitmeni. Serenad Bağcan ve Seda Bağcan isimlerinde iki kardeşi vardır.

Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Sonat Bağcan, Ankara Müzik gibi korolarda görev yapmıştır. Dernek Çocuk Korosu, TRT Ankara Çok Sesli Gençlik Korosu, Anadolu Selen
Oda Korosu tarafından sahnelenen operet ve operalarda rol alan sanatçı Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde çeşitli orkestralarda solist olarak çalışmıştır. (Üniversite yılları ve sonrasında)

Türkiye Eurovision’u gibi çeşitli yarışmalara katılmıştır. 1995 yılında ilk albümü “Yarın Çok Güzel Olmalıyım Anne” yi müzik severler ile buluşturmuştur. Daha sonra profesyonel müzik hayatına ara veren sanatçı, çalışmalarına bıraktığı yerden devam etmiştir.
Sonat Bagcan1 jpg
Yoga, yoga felsefesi, bilinçli hipnoz teknikleri ve daha birçok konuda derinleşen Bağcan, asıl mesleği olan diş hekimliğini sürdürürken ezoterik alanda da eğitim almıştır.

Sadece “Beden ve Nefes Farkındalığı” ders ve seminerlerini vermekle kalmayan Bağcan, derlediği bilgileri müzikle birleştirerek düzenlediği özel gruplarla değil aynı zamanda özellikle sağlık profesyonelleriyle ve çeşitli kurumlarla çalışmıştır.

2015 yılında kendi yazdığı “Sevgiyle Yürü Yolu” adlı ninni albümünü çıkaran Bağcan’ın, Ninni albümüyle yürümeye başladığı yol onu ‘Nefesim’ albümüne götürmüştür. 2017 yılında varoluşu, yaşamı ve BİRLİK için SEVGİYİ vurguladığı Senle’yi 2019 yılında yayınlamıştır.

Teyzesiyle birlikte çok sevilen “Dört Bağcan Kadını” konser serisini seslendirmiştir. Selda Bağcan ve kız kardeşleri Serenad ve Seda Bağcan. 2020 yılında seslendirdiği albümünün ilk EP’si olan “Kavl”ı çıkarmıştır.

Sonat Bağcan Nereli?

Sonat Bağcan Makedonya Türk’ü göçmen bir ailenin çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Resmi instagram hesabı @sonatbagcan ‘dır.

Kaynak: https://www.sonatbagcan.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz