Sinan Sami

Sinan Sami Karadeniz müziğinin sevilen isimlerindendir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri, albüm çalışmaları, evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılında dünyaya gelen Sinan Sami aslen Trabzon’un Çaykara İlçesi Şahinkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Çaykara Zeki Bilge İlköğretim Okulunu tamamlamıştır. Orta ve Lise tahsilini Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi, ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

1999 senesinde İstanbul’a yerleşmiş ve müzik çalışmalarının yanı sıra ticaret hayatına atılmıştır. 2003 senesinden beridir Profesyonel olarak müzik kariyerini sürdüren Çaykara’lı Sinan, bir dönem Trabzon Halk Eğitim Merkezleri’nde halk oyunları usta öğreticiliği yapmıştır.

Adam Gibi Sevgili adlı parçası ile müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başaran usta sanatçı bugüne kadar bir çok albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturdu.

Sinan Sami Albümleri;

Hey Gidi Afacan
Güllinaz
Derenun Balıkları
Çilli Kız
Marmara Gemisi
Adam gibi sevgili
Honefter
Lafı Dolandırmadan
2020 – Tövbe

Simu Yapım adında bir prodüksiyon şirketi bulunmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 17bin civarındadır. Ayrıca Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 10 B civarında… Korona virüs döneminde seslendirdiği Virüs Piyasada isimli şarkısı ile yine uzun süre isminden söz ettirmiştir.

Maalesef boyu, kilosu ve medeni durumu gibi merak edilen diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz