Said Nurmagomedov

0

Said Nurmagomedov MMA Spor dünyasının kendisi gibi çok yakından tanıdığı UFC Şampiyonu Khabib Nurmagomedov‘un kuzen oldukları söylenmektedir.

1992 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Said Nurmagomedov Dağıstan asıllıdır. Ultimate Fighting Championship’te kariyerini sürdüren Nurmagomedov eski bir AFC Bantamweight Şampiyonu’dur.

Khabib ile kuzen oldukları yönünde haberler ile ilgili bir açıklama yapmışlardır. Khabib bu konuda MMA mensuplarına Said ile çok iyi dost ve arkadaş olduklarını belirtmiştir. Soyadlarının aynı olmasına karşın bir kan bağı bulunmadığını sözlerine eklemiştir. Şimdiye kadar MMA turnuvalarına katılan 3 Nurmagomedov bulunmakta, birisi ise Habib’in kuzeni Ebubekir’dir. Hafif siklet derecelendirmleri sonucunda Said Nurmagomedov’un bundan sonra bir çok ünlü isim ile müsabaka yapmaya hak kazındığı açıklanmıştır.

Günümüze kadar toplam 16 karşılaşmaya çıkmış, 2 yenilgi, 14 kez de galibiyet ile tamamlamıştır. Bu karşılaşmaların 3’ünü ise nakavt ile kazanmıştır. Günümüzde yaşantısını Rusya’nın Moskova şehri’nde sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz