Ragıp Arı

Ragıp Arı rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Oynadığı dizileri, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ragıp Arı Kimdir?

Ragıp Arı manken, model, sinema film ve dizi oyuncusu. Oyunculuk hayatının yanı sıra profesyonel mankenlik yapmaktadır. Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Bingöl’de tamamlayan Arı, üniversite tahsili için gittiği Eskişehir’de yaşamaya devam etmiştir.

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanan oyuncu, başarı ile mezun olduktan sonra 1991 senesinde izyon Ajans’ta çalışmaya başlamıştır. Oyunculuk eğitimi almış, ardından 1998 senesinde profesyonel mankenlik alanında deneyim kazanmıştır.

Ragıp Arı Nereli?

Ragıp Arı aslen Bingöl doğumludur.

Ragıp Arı Boyu, Kaç Yaşında?

Ragıp Arı 54 yaşında ve 1.91 boyundadır.

2000’li senelerde Azadi isimli film ile oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Daha sonra Kuruluş Osmanlı, Uyanış Büyük Selçuklu ve Şampiyon Kafkaslı gibi önemli yapımlarda yer almıştır. En son ise Turgay Kaya’nan yönetmenliğini üstlendiği Böcek isimli filmde Tarık karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Başarılı oyuncunun resmi instagram hesabı @ragipariofficial ‘dır. Usta oyuncu evli ve üç çocuk babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz