Özgür Aksoy

0

Özgür Aksoy özellikle akrabası Aydemir Akbaş ile tanıştıktan sonra hayatının değiştiğini belirtmiştir. Rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettiren oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgür Aksoy Kimdir?

Özgür Aksoy kendini geliştirmiş olan tamamen alaylı bir oyuncudur. Sakarya Üniversitesi’nde eğitimini 2. sınıfta bırakmıştır. Ardından Anadolu Üniversitesinde Ön Lisans İşletme Bölümü’nde eğitimini sürdürmüş aynı zamanda serbest muhasebeci’dir. Evli ve 1 kızı vardır.

Eğitim: New York Üniversitesi İstanbul üniversitesi Mimar Sinan Fine Arts University
ozgur aksoy biyografi

Özgür Aksoy Nereli?

Özgür Aksoy aslen Mardin’lidir. 1984 yılının Temmuz ayında İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Çocukluk yıllarından beri oyunculuğa bir hayli meraklı olduğunu belirtmiştir. Hayatının dönüm noktası ise akrabası Aydemir Akbaş ile tanıştıktan sonra gerçekleşmiştir. Bir gün İzmir’e bir yakınının düğününe gittiğini, yakınının Aydemir Akbaş’ın düğüne geleceğini bir şoför ile aldıracağını söylediğini ardından kendisinin ona hayran olduğunu ve onu almaya kendisinin gideceğini belirtmiştir. Ardından gerçekleşen yol macerası sonrasında Aydemir Akbaş ile baba oğul gibi olduklarını dile getirmiştir.

Aydemir Akbaş’a baba diye hitap ettiğini, onun ise kendisine evlat dediğini sözlerine eklemiştir.

Haftanın neredeyse her günü telefonla görüşüp, sık sık ise yüz yüze görüştüğünü ve kendi işlerinin yanı sıra Aydemir Akbaş’ında bazı işlerini takip ettiğini, toplantılara katıldığını aktarmıştır. Bir gün film teklifi geldikten sonra Aydemir Akbaş kendisine, Özgür sen bu film de oynayacaksın, senin karakter analizini yaptım tam sana uygun bir rol dediğini ve ardından oyunculuk dünyasına giriş yaptığını belirtmiştir.

Günümüze kadar Aydemir Akbaş, Şafak Sezer, Çetin Altay, Murat Akkoyunlu, Suat Sungur, Serkan Şengül ve Orhan Aydın gibi isimlerle filmlerde rol almıştır. En son Sünnet Çocuğu isimli film de Latif karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz