Öykü Gürman

0

Öykü Gürman ilk dönemlerde seslendirdiği şarkılar ile tanınmıştır. Günümüzde ise müzik kariyerinin yanı sıra oyuncu olarak kariyerine devam etmektedir. Hayranları tarafından ise aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Öykü Gürman Kimdir? Nereli?

1982 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel isim İstanbul doğumludur. Baba tarafından ise aslen Trabzon Of’lu ve aslan burcudur. İstanbul Arnavutköy’de doğmuştur. Annesi Serap Hanım, babası ise Musa Gürman’dır. Babası Boğaziçi Üniversitesi mezunu, Elektrik Mühendisi’dir. Kısa filmler çeken sanatçı ruhlu birisidir. Annesi ise Ziya Taşkent ve Selahattin Altınbaş gibi isimlerden el almış bir solist. İkiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte youtube video sitesinde Evlerinin Önü Boyalı Direk isimli şarkıyı seslendirerek tanınmıştır.

Berk Gürman ile ikizdir, abisi 10 dakika erken doğmuştur. Köken olarak hem Karadeniz, hem de Azeri. Anne ve babası onlar 9 yaşında iken ayrılmışlardır. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Berk Gürman ile aynı sınıfta okumuştur. Hayatlarında müzik anlamında, İbrahim Tatlıses’den, Michael Jackson’a, Flamenko’ya kadar tüm alanlar yer almıştır.

Lise döneminde keman öğrencisi olan bir grup ile tanışan Öykü Gürman 2 ay kadar orada eğitim almıştır. Rap yaparmısınız ve en sevdiğiniz rap sanatçıları kim? sorusuna Sansar Salvo ve Ceza cevabını vermiştir. Ayrıca en sevdiği sanatçılar idol değil ama hayranlık duyduğu isimler. Erkin Koray, Müzeyyen Senar, Müslüm Gürses, Neşet Ertaş, Barış Manço ve Kayahan.

Kendisine estetiğiniz var mı? sorusuna hayır cevabını vermiştir. Ancak cilt bakımına, uykusuna, beslenmeye ve mümkün olduğunca spor yapmaya özen göstermektedir. Fırsat buldukça da boş günlerinde pilates yapmaktadır.

Öykü Gürman Boyu, Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle yaşı 38’dir. Boyu 1.69 cm, kilosu ise 51’dir.

Evli mi? Sevgilisi kim?

Öykü Gürman 2015 senesinde usta sanatçı Yavuz Bingöl ile evlenmiş bir sene sonra 2016’da boşanmıştır. Uzun süredir ise sevgilisi Fatih İçmeli ile mutlu birlikteliği sürmektedir.

Sosyal medya hesabını oykugurman olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 1,9milyon civarındadır.

Urfalıyam Ezelden (Ceylan), Türkü Filmi, Sen Anlat Karadeniz (Asiye), Gel Dese Aşk (Sitare Pusat) ve Aşk Zamanı gibi projelerde rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz adlı dizinin, jenerik müziğini seslendirmiş her kesimden tam not almıştır. 2007 yılında Kısmet, 2009 yılında İki Arada ve 2011 yılında Bir Başka isimli albümleri müzik severler ile paylaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz