Orhan Kaynak

Orhan Kaynak Türk futbol dünyasına adını altın harflerle yazdırmış eski Milli futbolcudur. Futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri ile merak konusudur. Oynadığı takımlar, Milli takım kariyeri, kısaca hayatı.

Orhan Kaynak Kimdir? Nereli?

Eski Milli futbolcu ve Teknik direktör. 1970 yılının Mart ayında Adana Ceyhan’da dünyaya gelmiştir. Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı olan Soysalı Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Babası çiftçi ve bakkal Hakkı Kaynak, annesi ev hanımı Yeter Kaynak’tır. Sekiz kardeşin en küçüğüdür. Bir abisi dışında diğer 5 abiside profesyonel olarak futbol oynamıştır.

Ailece Adana futboluna verdikleri katkılar sebebi ile Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde Kayhan Kaynak kardeşleri Stadyumu isminde bir stadyum yapılmıştır.
Orhan Kaynak4
Aslen İç Anadolu’da Kayseri’den Akdeniz Bölgesinde Çukurova’ya kadar yayılmış ve o yörenin en köklü ailelerinden olan Kocadurmuşlar ailesinden gelmektedir. Soyadı Kanunu sonrasında ailenin bir kolu Kaynak soyadına sahip olduğu için Kaynak soyadını almıştır.

Orhan Kaynak Futbol Kariyeri, Oynadığı Takımlar:

Futbol kariyerine Adanaspor takımı alt yapısında başlamıştır. Özellikle Trabzonspor takımında forma giydiği dönemde adından fazlasıyla söz ettirmiş Milli Takım’da da forma giymiştir. O dönemde takımda Orhan Çıkırıkçı ile karıştırılmaması için Küçük Orhan olarak anılmıştır. Futbol kariyeri noktalanana kadar da Küçük Orhan olarak adlandırılmıştır.

Sırasıyla oynadığı takımlar ise şu şekildedir. Adanaspor, Samsunspor, Trabzonspor, Beşiktaş, Kocaelispor, Skoda İskeçe (Yunanistan Ligi), İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Kayseri Erciyesspor, Akçaabat Sebatspor ve Kocaelispor.

Milli Takım Kariyeri:

Her ne kadar başarılı bir futbol kariyerine sahip olsa da maalesef Türkiye A Milli takım kadrosuna davet edilmemiştir. Toplamda 6 kez Türkiye U-21 Milli takım formasını giymiş ve 1 gol atmıştır. Futbol oynadığı her dönemde A Milli Takıma alınması söz konusu olmuş ancak bir türlü dönemin teknik direktörleri tarafında davet edilmemiştir.

Futbol kariyeri sonrasında antrenör olarak devam etmiştir. İlk olarak 2008-2009 sezonunda Eskişehirspor takımında Rıza Çalımbay‘ın yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır. Ardından yine Rıza Çalımbay’ın yardımcısı olarak Sivasspor ve Çaykur Rizespor takımlarında çalışmıştır. 2014 senesinde ise Trabzonspor takımında Hami Mandıralı’nın yardımcılığını yapmıştır.

Daha sonra Adana Demirspor da yardımcı antrenörlük yapmıştır. Ardında Sarıyer, Elazığspor, Boluspor ve tekrar Elazığspor takımlarında Teknik Direktör olarak görev almıştır.

Antrenör lisansı : UEFA-Pro lisans ‘tır. Orhan Kaynak en son aspor dahil bazı televizyon programlarında futbol yorumcusu olarak yer almaya başlamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz