Nilay Örnek

Nilay Örnek hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nilay Örnek Kimdir?

Nilay Örnek gazeteci, yazar, podcast yayıncısı, tv programcısı, sunucu. 16 yaşında üniversite, 17 yaşında iş hayatı derken uzun yıllardır medya dünyasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Üniversite döneminde 1995 yılında Sabah Gazetesi’nde editör olarak çalışmaya başlamış 5 sene Sabah bünyesinde editörlük yapmıştır. Daha sonra 8 sene Milliyet’te köşe yazarlığı ve editörlük yapan Örnek, Milliyet’te çalışırken önce 1 sene, ardından 4 ay bir gazetecilik bursu için ABD’ye gitmiştir.

Önce University of Rutgers’ta, ardından University of Michigan’da Knight Wallace Fellows adlı gazetecilere burs veren önemli bir kuruluşun davetlisi olarak eğitim almıştır. Kuruluşunda yer aldığı Habertürk Gazetesi’nde önce yazı işleri müdür yardımcısı ve yazar, sonra da hafta sonu ekleri genel yayın yönetmeni ve yazar olarak 2.5 sene görev yapmıştır.

Akşam Gazetesi’nde hafta sonu ekleri başta, tüm ek yayınların başında olmuştur. 2 ay sonra gazetevatan.com’un yayın yönetmeni olmuş ancak, orada da ‘olayların etkisi’ sürmüş ve istifa etmiştir.
nilay ornek1 jpg
Sözcü Gazetesi’nin günlük ekinde de haftanın 2 günü köşe yazan Örnek, 2016 yılının Aralık ayında günlük ek, hafta sonu ekine evrilince ayrılmıştır. Tempo Dergisi’nde ayda bir düşünce ya da sanata değen dosyalar yapmıştır ancak Tempo Dergisi’de Aralık 2016’da 30 yılın ardından kapanmıştır.

2.5 sene Digiturk Turkmax Gurme’de Şehirli Sofralar adlı bir yemek/yemek kültürü/mekan programını hazırlamıştır. Kafa Dergisi‘nde Koleksiyoner Kafası başlıklı bir köşesi bulunmakta, koleksiyonerlerle röportajlar yapmış, daha sonra onu ‘İyi Şeyler Kafası’ adlı başka bir köşeyle değiştirmiştir.

Pek çok dergiye, farklı internet mecrasına özel haber ya da dosyalar hazırlayıp röportajlar gerçekleştirmiştir. Sesli kitap dinleyebileceğiniz Storytel ile ortak bir proje olarak bir pod cast yapmaktadır.

Ekim 2017’de Bütün İyiler Biraz Küskündür isimli kitabı yayınlanmıştır. Daha önce de karma, çok yazarlı kitaplarda hikayeleri yayınlanmıştır. Ancak bu kitap ilk kitabı olmuştur. 6 Ekim’de çıkan kitabı bir haftada 5 bin baskı tüketmiştir.

Ekim 2019’da ise Her Umut Ortak Arar adlı ikinci kitabı yayınlanmıştır.

Nilay Örnek, Öğrenmeyi, Okumayı ve yazmayı, Fotoğraf çekip, ‘bilgisiyle’ paylaşmayı, “Böyle de bir şey var” diyerek yenilik anlatmayı. Yemek yemeği ve öğrenmeyi, Sergi-galeri gezmeyi
Sanatla ilgili her şeyi, Sokak resimlerini, İstanbul tarihini, tarihi, Uzayı, İnsan, hayvan doğası ve evrimini çok sevdiğini kaleme almıştır.
nilay ornek4

Nilay Örnek Nereli?

Nilay Örnek doğma büyüme aslen İstanbul Bakırköy’lüdür.

Nilay Örnek Kaç Yaşında?

Nilay Örnek 45 yaşındadır. Doğum tarihi 1978, doğum yeri İstanbul Bakırköy.

Resmi instagram hesabı @nornek, resmi twitter hesabı ise @nilayornek ‘dir.

Ayrıca resmi web sitesini ziyaret edebilir, hakkında ve güncel gelişmeler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://nilayornek.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz