Nazlı Bulum

0

Nazlı Bulum Sadakatsiz Nil karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Daha önce bir çok başarılı projenin içerisinde yer almıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nazlı Bulum Kimdir? Nereli?

1992 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Bulum, İstanbul doğumludur. Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 2009 senesinde katılmış olduğu Yeni Metin, Yeni Tiyatro projesinin Liseli Gençler Oyun Yazıyor! atölyesi kapsamında Kişi Çevrimdışı ve Plastik Sınır isimli iki kısa oyun yazmıştır. Uluslararası Leonardo Oyun Yazarlığı Müfredat ve Eğitimi Geliştirme Projesi’ne katılmıştır. 21. Saraybosna Film Festivali, Genç Yetenek Kampüsü ve Berlinale (2017) Talent Campus’e seçilmiş ve oyunculuk stüdyolarında yer almıştır.

Nazlı Bulum Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.58 cm, kilosu 48, burcu ise yengeç. 2021 yılı itibariyle yaşı 28’dir. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2012 yılında rol aldığı Çıplak Gerçek isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Naime karakterine hayat vermiştir.

Resmi instagram hesabını nazli.bulum ismi ile kullanan Nazlı Bulum ‘un günümüz itibariyle 71,5bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

Tiyatro oyunları;

Köprüden Görünüş (Catherine) (2015)
Zakir (Oyuncu) (2017)
Berlin Zamanı (Yönetmen yardımcısı) (2017)
Kral Lear (Oyuncu) Bu tiyatro oyununda usta oyuncu Haluk Bilginer‘de sahne almıştır. (2018)

Nazlı Bulum oynadığı diziler;

Sadakatsiz (Nil Tetik) (2020)
Yarım Kalan Aşklar (Ebru) (2020)
Bartu Ben (Gizmo) (2018)
Umuda Kelepçe Vurulmaz (Peri) Başrolü Burak Dakak, Mert Yazıcıoğlu ve Melisa Şenolsun üstlenmiştir. (2016)
Mavi Dalga (Gül) (2013)
Çıplak Gerçek (Naime) (2012)

İlginizi Çekebilir :   Yılmaz Erdoğan

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz