Burak Dakak

4

Burak Dakak Çukur Akın karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettiren yakışıklı oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Sevgilisi kim? Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Dakak Kimdir? Nereli?

1998 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Ankara doğumludur. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur. Çok küçük yaşlarda kamera karşısına geçmiş ve günümüze bir çok başarılı projede rol almıştır. Kendisinden büyük bir abisi ve bir erkek kardeşi vardır. Abisinin ismi Alican, kardeşinin ise Tolga’dır. Çocukluk yılları bir hayli hareketli geçmiştir. Çocukluk yıllarında sokakta top oynamaya da, okula gitmeye de, çalışmaya da fırsat bulmuştur.

Burak Dakak Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.69 cm, kilosu 60, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 22’dir. İlk oyunculuk deneyimini 2008 yılında çocuk oyuncu olarak yer aldığı Doğruluk Ekseni isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Günümüz itibariyle Çukur dizisinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizi de Akın karakterine hayat vermiştir. Dizide Erkan Kolçak Köstendil Aras Bulut İynemli, Kubilay Aka, Öner Erkan, Necip Memili, Dilan Çiçek Deniz ve Damla Sönmez gibi isimler de rol almıştır.

Burak Dakak Hakkında Gerçekler:

Oyunculuk kariyerine henüz 9 yaşında iken adım atmış ve kamera karşısına geçmiştir.
Oyunculuk dışında setten kalan zamanını evinde geçirmekten keyif almaktadır. Pek dışarıya çıkmadığını, evde vakit geçirdiğini belirtmiştir.
Evde genellikle kitap okuyarak ve film izleyerek vakit geçirmektedir.
3. Nesil kahvecilik yöntmemleri gibi bir hosibi bulunmaktadır. Kendince ufak kahve deneyleri yaptığını ve bundan büyük bir keyif aldığını dile getirmiştir.

Burak Dakak Oynadığı sinema ve diziler:

Doğruluk Ekseni (2008), Ezel (2009), Geniş Aile (2009), Kendi Okulumuza Doğru (2009), Ekip (2013), Hıyanet Sarmalı, Benim Adım Gültepe, Muhteşem Yüzyıl, Gülperi (Hasan), Kolej Günlüğü, Diriliş Ertuğrul (Keyhüsrev), Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Çukur (Akın). Ayrıca yer aldığı bazı reklam filmleri, Sütaş Büyümix, Omo, Eti Topkek ve Kiri Peynir.

Yakışıklı oyuncunun sevgilisi var mı? yok mu? sorusunun cevabına ise maalesef ulaşılamamıştır. Burak Dakak resmi instagram hesabını @burakdakak__ olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 1milyon civarındadır. Icon Talent Ajans Oyunculuk bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz