Müzeyyen Şevkin

Müzeyyen Şevkin Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Adana Milletvekili’dir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? kısaca eğitimi, siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1961 doğumlu Müzeyyen Şevkin, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü, aslen memleketi olan şehir Adana’da tamamlamıştır. Annesi Perihan Hanım, babası ise Mehmet Ali Bey(dir.

Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Jeoloji Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Yine aynı üniversitesi bünyesinde, İçme Suyu alanında Yüksek Lisans ile Mühendislik ve Jeoloji alanında doktora çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

İller Bankası Diyarbakır ve Adana Bölge Müdürlüklerinde teknik hizmet sınıfında teknik uzman olarak çalıştı. 2 Dönem Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı, KESK Kurucu Üye ve İşyeri Temsilciliği, Adana Kent Konseyi, Yüreğir Kent Konseyi, TMMOB Kadın Komisyonu, Kent Sorunları Sempozyumlarında yer aldı.

Geçmişten günümüze bir çok dernekte aktif olarak üyeliği bulunan Müzeyyen Şevkin, Cumhuriyet Halk Partisi Okul Eğitmeni olarak görev yapmış, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi’dir.

İyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve 2 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz