Mahmut Kaçar

Mahmut Kaçar hakkında merak edilen siyaset kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Mahmut Kaçar aslen Şanlurfa’lıdır. Anne adı Fatma, baba adı ise İbrahim’dir. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü şehir Şanlıurfa’da tamamlamış 1993 senesinde Sağlık Lisesi’nden mezun olmuş ve aynı sene Sağlık Memuru olarak çalışmaya başlamıştır.

1999 senesinde ise Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümü’nü bitiren Mahmut Kaçar Sağlık Eğitim ve Yönetimi ile ilgili formasyon eğitimi almıştır. Çevre Mühendisi ve İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetim kademelerinde görev almıştır.

Türkiye’nin ilk kurucu Sağlık-Sen Şube Başkanı olarak 1996 senesinde sendikacılık hayatına başlamış, 1. ve 2. Olağan Genel Kurullarında Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. 2008’de de 3. Olağan Kurulunda Genel Başkanlığa seçilmiş, 1996 ve 2011 yılları arasında Sağlık Sen’de Şube Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreter gibi farklı görevlerde yer almıştır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kaçar, iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Mahmut Kaçar Siyasi Hayatı

24. Dönem’de Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 26. Dönem seçimlerinde de AKP Şanlıurfa milletvekili olarak tekrar mecliste yer almıştır. Milletvekilliği süresince 2012 ve 2015 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve AK Parti MKYK üyesi olarak görev yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babası’dır. Günümüzde aktif olarak Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Sağlık-Sen Onursal Başkanı’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz