Lube Ayar

Lube Ayar hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.
Lube Ayar Kimdir?

Lube Ayar gazeteci, yazar, muhabir, editör. 25 yılı aşkın çalışma hayatının yarısını Türkiye’nin önemli medya kuruluşlarında muhabir ve editör olarak, diğer yarısını ise özel şirketler için iletişim çalışmaları yürüterek geçirmiştir.

Günümüzde Medya ve Halkla İlişkiler, Sosyal Medya Çalışmaları, Çevrimiçi pazarlama ve Çevrimdışı Pazarlama üzerine stratejik İletişim Çözümleri sunmaktadır. Hem medyanın hem de şirketlerin gereksinimlerini bilen başarılı isim, bu sayede gazeteci, akademisyen, prodüktör, tasarımcı, yazılımcı, metin yazarı, sosyal medya uzmanı, reklamcı ve halkla ilişkiler uzmanlarından oluşan ekibi ile şirketlerin ihtiyaç duyduğu tüm iletişim çalışmalarını aynı çatı altında hizmete sunmaktadır.
lube ayar3 jpg
1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü eğitim görmüş, o dönemde futbol tutkusu sebebiyle Fanatik Gazetesi bünyesinde gazetecilik mesleği ile tanışmıştır.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazanmıştır. Bir süre devam etmiş ancak ardından eğitimine ara vermiştir. Daha sonra Yeni Yüzyıl, Akşam, Star TV, Milliyet, Yurt ve Habertürk bünyesinde muhabir ve editör olarak çalışmıştır.

2006 yılında Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Canpolat’ın görevden alınması ile sonuçlaran haberi kendisine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Siyasal Haber” dalında Başarı Ödülü’nü getirmiştir. Ayrıca Yılın Gazetecisi seçilmiştir. Yine aynı haber ile Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Lube Ayar Kaç Yaşında?

Lube Ayar 45 yaşındadır. Doğum tarihi 1978. Maalesef henüz doğum yeri ve aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Kitapları:

2006 yılında Yargıtay, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Alaattin Çakıcı arasındaki ilişkileri anlattığı Firar isimli kitabı yayınlanmıştır. 2016 yılında ise Fenerbahçe’ye açılan davaları konu aldığı Ne Şikesi Memleket Elden Gidiyor isimli kitabı kaleme almıştır.

Youtube üzerinden Hodri Meydan isimli programda Elis Buse Araç’ın sunumu ve Lübe Ayar’ın yorumları ile Gündem Özel programıda canlı olarak yayınlanmaktadır.

Ödülleri, Kitapları

2006 TGC Yılın Gazetecisi
2006 Metin Göktepe Haber Ödülü
Firar
Ne Şikesi Memleket Elden Gidiyor – 3 Temmuz Operasyonu’nun Perde Arkası

Hangi Takımlı?

Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Resmi instagram hesabı @lubeayar, resmi twitter hesabı ise @lubeayar ‘dır.
lube ayar1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz