Lil Zey

Lil Zey rap dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise müzik severler genellikle aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı İzmir doğumludur. Tam ismi ise Zeynep Tanyalçın’dır. Berklee College of Music’te müzik yönetimi ve şarkı sözü yazarlığı eğitimi alan başarılı isim Hip hop/trap sanatçısı ve DJ olarak müzik kariyerini sürdürmektedir.

Amerika Boston, Berklee College of Music bünyesinde şarkı yazarlığı ve müzik yönetimi eğitiminin ardından, Atlanta, Georgia’ya taşınmış ve Grammy ödüllü plak yapımcısı Tricky Stewart ve Terius “The Dream” Nash ile RedZone Entertainment için A&R olarak staj yapmıştır. Atlanta’da bulunduğu süre içinde A&R’lık süreçlerini endüstrinin en iyilerinden öğrenmiştir. Dj olarak kariyerine ise ilk olarak orada başlamıştır.

Lil Zey şarkıları, albüm çalışmaları;

17. Radyo Boğaziçi Müzik Ödüllerinde “En İyi Çıkış” ödülüne layık görülen isim olmuştur.

Popüler olan bazı parçaları;

2019 – Yolumuz Yol Değil (Khontkar ile)
2019 – Marina (Metth ile)
2019 – Ötede Dur (KÖK$VL ile)
2020 – Meditasyon
2020 – Heveslenmem
2020 – Zor

2020 yılının Ekim ayında ise Zor & Zor II (Music Video) çalışması Youtube video kanalında yayınlanmıştır. Bu video klip çalışması, kısa süre içinde 2 Milyon’un üzerinde izlenme elde etmiştir.

Lil Zey günümüzde yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz