Khontkar

Khontkar son yıllarda Türk rap dünyasının en başarılı isimleri arasında gösterilmektedir. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının temmuz ayında dünyaya gelen ünlü rap sanatçısı, gerçek ismi ile Onur Dinç, aslen İzmir doğumludur. Özellikle rap severler tarafından Mary Jane isimli şarkısı ile tanınan Khontkar 2004 yılında kayıt yapmaya başlamış, 2008’de ise kendi evine kurduğu ev stüdyosu ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Çok küçük yaşlarda annesinin kendisine hediye ettiği MC Hammer ve Run DMC kasetleri ile hip hop dünyasına adım atmıştır. Hayatta yaşadığı, tecrübelerini ve yaşanmışlıkları müziğine yansıtmıştır.

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2015 senesinde WHOISTHAT isimli İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınlamış, ardından dijital platformlarda ilk defa yer alan NOBODI ile rap severlere seslenmiştir.

2018 yılında uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesi ile gözaltına alınan ve cezaevine konulan Ezhel ve bir diğer rap’çi Young Bego ile birlikte gözaltına alındığı açıklanmıştır. Daha sonra mahkeme kararı ile üzerine atılı suçlardan beraat etmiş ve serbest kalmıştır.

Khontkar boyu, kilosu kaç? burcu ne? evli mi?

Hakkında en fazla merak edilen sorulardan birisi ise boyu kaç? Ünlü ismin boyu bir çok kaynakta 1.81 cm, kilosu ise 78 olarak geçmektedir. Burcu ise aslan’dır. Evli olan ünlü isminde bir de çocuğu vardır. Resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 412bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

Seslendirdiği bazı rap parçalar, Cinderella, Karma, Nobodi, Whoisthat, Hiçbir Şeyim Yok, RedKeyGang, Mutfak, Yeah Yeah, Kime Ne, Çıktığım ilk gün, Legal, 100, Hakettiğimi Ver, Nothin Can Do About It, Olmaz, Asla, Canın Çıkar.

Resmi web sitesi üzerinden albümleri vb. diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. http://khontkar.com


5 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz