Hüseyin Can Güner

Hüseyin Can Güner CHP Parti Meclisi Üyesi. Hakkında merak edilen tüm detaylar, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hüseyin Can Güner Kimdir?

Hüseyin Can Güner Avukat, Siyasetçi, CHP Parti Meclisi Üyesi. CHP Çankaya Belediye Başkan Adayı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

2012 yılından bu yana CHP çatısı altında çalışmalarını sürdüren Güner, Ankara İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonunda, Sosyal Demokrat Öğrenciler örgütlenmesinde ve Çankaya İlçe Gençlik Kolunda çalışmalarda bulunmuştur.

Hüseyin Can Güner Nereli?

Hüseyin Can Güner aslen Ankara doğumludur.

2013 ve 2014 yılları arasında Etimesgut Gençlik Kolu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2014 ve 2016 yılları arasında Genel Merkez Yerel Yönetimler Komisyonunda görev alan Güner, 2018 ve 2020 yılları arasında ise CHP Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2020 ve 2023 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsilen Çankaya İlçe Seçim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur. 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden Milletvekili adayı olmuştur.

İkinci Yüzyıl Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği ve Türkiye Tenis Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Avukat Güner, Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği üyesidir.

2024 yerel seçimlerinde Genel Başkanlığını Özgür Özel‘in üstlendiği, CHP’den Çankaya Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Hüseyin Can Güner Kaç Yaşında?

Hüseyin Can Güner 31 yaşındadır, doğum tarihi 1993, doğum yeri Ankara.

Resmi instagram hesabı @hcanguner ‘dir.
Huseyin Can Guner2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz