Hazal Mert

Hazal Mert hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kimdir? eğitimi, spor kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Hazal Mert aslen Kütahya doğumludur. 6 yaşında iken yeteneği keşfedilmiş, o dönemden itibaren spor ile iç içe yetişmiştir. Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlik bölümü mezunudur. 25 seneyi aşan, spor hayatında bir çok branşı profesyonel olarak yapmıştır. (Jimnastik, futbol, atletizm ve fitness) Yaptığı her branşta şampiyonluk yaşamış, sayısız kürsü görmüş, hayallerinin her zaman peşinden gitmiş ve çok çalışmıştır.

Hazal Mert spor kariyeri;

Profesyonel olarak fitness branşı ile 2009 senesinde üniversite eğitimi döneminde iken tanışan Hazal, Fitness branşında hem çalışmaya başlamış hemde fitness dünyası ile ilgili eğitimlerini planlamıştır.

2012 yılında, Türkiye Şampiyonu olmuş ve Milli Takım’a seçilmiştir. Podyumun büyüsü ile ard arda yarışmalara katılmaya devam etmiş, Milli sporcu olarak Ülkemizi yurt dışında temsil etmiştir. En son 2016 yılında, Türkiye Şampiyonu olmuştur. 2016 yılından bu yana kariyerine, Federasyonumuzda Fitness Teknik Üyesi ve Milli Takım Antrenörü olarak devam etmektedir.

Hazal Mert ayrıca diğer yandan, kendi işlerine de devam etmekte, Yurtiçi ve yurtdışı Birebir veya Uzaktan dersler vermekte, yarışmacılar hazırlamaya devam etmektedir.

Hakkında kısa bilgiler;

– Türkiye Fitness Milli Takım Antrenörü
– Fitness Teknik Kurul Üyesi
– Türkiye Şampiyonu
– Yaşam Koçu / Online Yaşam Koçu
– Yarışma Poz Koçu

Hazal Mert 2021 yılında Acun Ilıcalı‘nın sunduğu Survivor yarışmasına katılacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve takip etmek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi; http://www.hazalmert.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz