Gizem Katmer

Gizem Katmer rol aldığı Masumlar Apartmanı isimli dizi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, rol aldığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gizem Katmer Kimdir?

Gizem Katmer tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. 1995 yılının Aralık ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları-Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Gizem Katmer Nereli?

Gizem Katmer doğma büyüme İstanbul, baba tarafından ise aslen Rize’lidir. Verdiği bir röportaj’da mutlu bir çocukluk geçirdiğini, tatil dönemlerinde sık sık köye giderek çay topladıklarını belirtmiştir.

Çocukluk yıllarında çok meraklı olan Katmer, bir gün okula bir tiyatro oyunu geldiğini, onu izlerken oyuncuların orada birden fazla karakter canlandırdığını öğrenmiştir. Orada bulunan oyuncuları oyun sonrası soru yağmuruna tutmuş ve o gün hangi meslek yapmaya karar verdiğini sözlerine eklemiştir.
gizem katmer jpg
Kariyerine hem oyuncu, hem de tiyatrocu olarak devam eden güzel isim, günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Perdesiz Performans Oyunculuk yapmaktadır. Gizem Katmer ayrıca dizi ve tiyatro dışında bir çok kurumsal markanın reklam çalışmalarında yer almıştır. Sprite ‘Vodafone Evde İnternet’ ve “Dido” yer aldığı bir kaç reklam filmidir.

2020 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı isimli dizi ile ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiş, dizi de Neriman karakterine hayat vermiştir. Dizi de Ceren Yüksekkaya, İrem Kübra Bakırtaş, Sidar Tublek ve Yasemin Nil Yüksel gibi isimlerde rol almıştır.

Gizem Katmer Boyu, Kaç Yaşında?

Gizem Katmer 28 yaşında ve 1.60 boyundadır. Kilosu 55 burcu ise oğlak’tır.

Gizem Katmer Evlimi? Eşi Kim?

Gizem Katmer 2022 yılında sanat yönetmeni Güçlü Aydoğdu ile evlenmiştir.

Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @gkatmer ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 117B civarındadır.

Gizem Katmer Tiyatro oyunları;

2019 – Stupid F**king Bird (Nina)
Çirkin
Hayalet
Kel Şarkıcı
Romeo Juliet
Ulrike ve Açık Aile
Kahverengi
Pena
Kozalar
Hayvan Çiftliği

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz