Ferman Eren Nerkis

Ferman Eren Nerkis hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Mart ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı Ferman Eren Nerkis aslen Elazığ’lıdır. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü Elazığ’da tamamlamış, ardından Gaziantep’de Lise eğitimini bitirmiştir Daha sonra eğitim hayatına Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde devam etmiştir.

Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe olan Ferman Nerkis, küçük yaşlarda müziğe gönlünü kaptırmış ve kendi kendine bağlama çalmayı öğrenmiştir. İlerleyen dönemlerde ise arabesk rap ile tanışmıştır. İlk dönemlerde hiç rap dinlemediğini, sonra Son Nefes sayesinde arabesk rap’i duymuş, beğenmiş ve arkadaşları ile birlikte evde kayıt almaya başlamıştır. O günden bu yana arabesk rap ile iç içe müzik kariyerini sürdürmektedir.

Bazı şarkıları, elde ne var, yabancılaştık, kefenledim aşkı, aşk bana haram, kolaysa gül karam, ölürüm kalırım, el olduk, galiba seni unuttum, aşk hayırlıdır, istediğin gibi, yemin ettim, bi gün, yasak aşkım.

Ferman Eren Nerkis tutuklandı mı?

2020 yılında sahibi olduğu tırın arızalanması sonucu tırı tamirciye götürmüştür. Ancak orada fazla bir fiyat çıkarılmış, kendisine ise bu masraflar karşılığında uyuşturucu taşıma işi teklif edildiği belirtilmiştir. Ardından bu teklifi kabul etmemiş, ancak babası ile birlikte tehdit edildiği açıklanmıştır.

Ardından Eren Nerkis ve babası Süleymen Nerkis hakkında, ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma’ suçundan 30’ar yıla kadar hapis istem ile dava açılmıştır. Henüz konu hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz