Ferda Kaynar

Ferda Kaynar hakkında merak edilen oyunculuk ve tiyatro kariyeri. Peki aslen nereli? nerede doğdu? kaç yaşında? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Ferda Kaynar İlkokul ve Ortaokul eğitimini Rize’de tamamlamıştır. Ortaokul döneminde iken Fen Bilgisi öğretmeninin teşviği ile tiyatroya başlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmiş hatta evde kendi yazdığı senaryolara annesini dahil ederek tiyatro yapmıştır. Üniversite için girdiği sınavlarda Kimya Bölümü’nü kazanmış ve Samsun’a giderek, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversitenin tiyatrosunda tiyatro’ya devam etmiş, 1999 yılında mezun olmasına 1 dönem kala Düş Evi oyuncuları ile tanışarak orada çalışmaya başlamış, 2000 yılından bu yana profesyonel tiyatro yapmaktadır.

Mezuniyetin ardından hem mesleğini yapmış 8 sene kadar özel bir şirkette kimyager olarak çalışmış, hem de Düş Evi Tiyatrolarında işe başlamıştır. Günümüzde Samsun Büyükşehir Sanat Merkezi’nde Tiyatro oyuncusu olarak ta çalışmalarını sürdüren başarılı isim ayrıca sinema ve dizilerde rol almaktadır.

Sahnedeki inanılmaz enerjisi zamanla bir çok başarıyı ve ödülü de beraberinde getirmiştir.

Ferda Kaynar ödülleri;

Direklerarası Seyirci Ödülleri
Rotary Kulüp Yılın Başarılı Sanatçısı Ödülü
Cumhuriyet Kadınları Derneği Başarı Ödülü ve daha bir çok ödülün de sahibi olmuştur.


Evli mi? eşi kimdir?

2001 yılında Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar ile evlenen Ferda Kaynar’ın bu evliliğinden Yağmur isminde bir kızı vardır. Samsun’da bulunduğu dönemde Cem Beyin kendisine tiyatrodan anlayan ve iyi bilen birisine ihtiyacı olduğunu söylediğini ve bizimle çalışmak istermisin dediğini ardından kabul ederek Samsun’da kaldığını belirtmiştir. İlerleyen süreçte ise Cem Kaynak ile evlenen Ferda Kaynar eşi ile birlikte Düş Evi’ni büyütmüşlerdir.

Bazı kaynaklarda Konya’lı olduğu ve Konya’da doğduğu yazmaktadır, ancak vermiş olduğu röportaj’da Trabzon doğumlu olduğunu üniversite döneminde ise Samsun’a taşındığını dile getirmiştir.

Kitap okumak ve spor yapmak tiyatro ve oyunculuk dışındaki en büyük hobileridir.

Oynadığı diziler;

Sevdaluk ve Yeni Gelin isimli dizilerde rol almıştır. 2019 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Dizide Hanife karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz