Farahmand Karimov

Farahmand Karimov son dönemlerde seslendirdiği Leylim Ley isimli şarkı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise müzik severler tarafından kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılında dünyaya gelen genç isim genellikle müzik severler tarafından Azerbaycan’lı olarak bilinmekte, ancak Farahmand Karimov aslen Tacikistan uyrukludur. Tacikistan’ın Başkent’i Duşanbe’de doğan Karimov yaşantısını yine doğup büyüdüğü memleketi Duşanbe’de sürdürmektedir.

Kendi ana dilinin yanı sıra çok iyi derecede Türkçe bilmektedir. Seslendirdiği eserler genellikle kendi ana dili ile birlikte Türkçe eserlerden oluşmaktadır.

Müzik kariyerini profesyonel olarak sürdürmeye karar veren Farahmand Karimov tüm hızıyla beste ve albüm çalışmalarına devam etmektedir. Seslendirdiği bazı eserlerin klip çalışmalarını ise İstanbul’da çeken başarılı isim, Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Söylediği şarkılar Youtube video kanalında yayınlanmış kısa süre içinde milyonlarca kez izlenme sayısına ulaşmıştır.

Farahmand Karimov nereli? Müslüman mı?;

Leylim Ley Sözleri” veya Leylim Ley Azerbaycan” şeklinde google üzerinden bir çok arama mevcut olsa da belirtildiği üzere Azerbaycan değil, Tacikistan asıllıdır. Leylim Ley isimli şarkıyı ülkemizde İbrahim Tatlıses seslendirmiştir.

Tacikistan, resmi ismi ile Tacikistan Cumhuriyeti, Orta Asya’da denize çıkışı olmayan bir ülkedir. Komşu ülkeler ise Afganistan, Batı’da Özbekistan, Kuzey’de Kırgızistan ve Doğu’da Çin’dir. Taciklerin anadili resmi dili ise Tacikçedir. Tacikistan bilindiği üzere Müslüman bir ülke’dir.

Resmi instagram hesabını farahmandmusic_official ismi ile kullanan Farahmand Karimov ‘un günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 85,5bin civarındadır. Sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir.


2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz