KimNereli.net

Erol Albayrak

Erol Albayrak Kimdir?

Erol Albayrak
Gerçek adı: Erol Albayrak
Doğum Tarihi: 1971 (49 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Meslek: İş Adamı Modacı Tasarımcı
Doğum yeri: İzmir

Erol Albayrak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Erol Albayrak aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında İzmir’de dünyaya gelen Erol Albayrak moda dünyasına 1990 yılında giriş yapmıştır. Doğup büyüdüğü İzmir’de bir çok kurumsal firma bünyesinde tasarım yöneticiliği yaparak çalışmalar da bulunmuştur.

Erol Albayrak moda ile tanışması, iş hayatı, kariyeri;

İzmir doğumlu dünyaca ünlü modacı Erol Albayrak baba tarafından aslen Trabzon Çaykara’lıdır. Moda’nın kendisi için sanat olduğunu belirten ünlü ismin tasarımcı ve modacı kimliği okul yıllarına uzanmaktadır. İlk dönemlerde tualler ve insanlarla başlayan ilgisi daha sonra renklere ve kumaşlara doğru yönelmiştir. Ardından ise mesleğinin temelleri o dönemlerde atılmaya başlamıştır. İlkokul ve Ortaokul eğitiminin ardından moda tasarımcılığı üzerine eğitim almıştır. Fashion & Art moda ve sanat Akademisi’nde almış olduğu eğitim ile ilk koleksiyon çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok tekstil markası ile iş ortaklığı yapmış ve farklı ülkelerde koleksiyonlarını tanıtmıştır. İstanbul Fashion Week’te karma olarak düzenlenmiş olan defilede ise ilk defa koleksiyonunu sunmuştur.

Daha sonra Türkiye’nin moda dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan Cemil İpekçi’nin atölyesine geçiş yapmış ve 6 sene orada çalışmıştır. 6 sene sonra ise kendi atölyesini kurmuş ve çalışmalarına devam etmiştir.

Birbirinden büyük başarıların altına imzasını atan Erol Albayrak özellikle 2001 senesinde Hollanda Kraliyet Ailesi’ne ait Prince Clause Fund tarafından proje ödülüne layık görülerek ciddi bir başarı elde etmiştir. Günümüzde yine aynı fona bağlı olarak Orta Asya Kültür ve Sanat Projeleri ile ilgili danışmanlık görevini sürdürmektedir.

Tam 4 defa Dünyanın En İyi Giysi Tasarımı Ödülü’ne layık görülmeyi başaran Erol Albayrak, dünya çapında bir çok önemli organizasyonun giysi tasarımlarını üstlenmiştir. Örneğin, NBA (Amerikan Basketbol Ligi) Spor Giyim Koleksiyonu, Atlanta Olimpiyat Komisyonu Spor Giyim Koleksiyonu ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı Kültür Haftası Koleksiyonu bu koleksiyonlar arasında yer almaktadır.

İş, moda ve çalışma hayatının yanı sıra sosyal konulara da sıkça dikkat çekmek ve toplumsal faydalar sağlamak amacı ile özel projeler üreterek sıkça gündeme gelmektedir. Son olarak Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Erol Albayrak
Gerçek adı: Erol Albayrak
Doğum Tarihi: 1971 (49 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Meslek: İş Adamı Modacı Tasarımcı
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

494.220 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

483.264 kez okundu

3.

Beren Saat

423.008 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

393.309 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.251 kez okundu

6.

Tarkan

258.392 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.725 kez okundu

8.

Emre Mor

215.010 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.960 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.302 kez okundu