Erkut Özkan

Erkut Özkan bağlama eğitmeni, sanatçısı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erkut Özkan Kimdir?

Erkut Özkan müzisyen, bağlama eğitmeni, yöresel müzik icracısı, TRT İzmir Bozkır Esintisi programı sunucusu. Neşet Ertaş ile başladığı müzik yolculuğu ve yöre gereği ailesinden ötürü halk müziği içinde yetişmiş bir isimdir.

Erkut Özkan Nereli?

Erkut Özkan aslen Ankara’lıdır. Ankara’nın Kalecik İlçesinde bir köyündendir. Ankara Elmadağ doğumludur.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Konservatuvar Ses Eğitimi Bölümü mezunudur. 2010 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından müzik içinde yer alan Özkan, Milli Eğitim’e bağlı İzmir Müzik kursunda kurum müdürü olmasının yanı sıra bağlama eğitmeni olarak çalışmaktadır. Ayrıca TRT İzmir Radyosu’nda Bozkır Esintisi isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.
Erkut ozkan2 jpg
Müzik yolculuğuna yöresel müzik icracısı olarak devam etmektedir. 2014 bir albüm yayınlamış ve müzik severler ile paylaşmıştır. Üniversite dönemine kadar Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali, Hacı Taşan, Nuh Akgün ve Bayram Arıcı gibi isimlerin kendisine müziğin karşılığı olan isimler olarak tanımlamıştır.

Yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir. İzmir’e gelme sebeplerinden birisinin ise Neşet Ertaş’ın İzmir’de bir evinin olmasıdır. Onun dışında Ankara ve bir çok ilde Neşet Ertaş’ın konserlerine gitmiştir. İzmir’de Neşet Ertaş’ın evine misafir olmuştur.

Ayva Turunç Narım Var, Kara Yerler, Söyle Bu Güzellik, Gurban Olduğum, Sarı Saçın Yaş Durur, Nasıl Vasfetmeyim Sevdiğim Seni?, Gelmemiş Dünyaya Sen Gibi Taze. Kavuşmak Güman Oldu, Garşı Bağda Daş Olmaz, Yürü Dünya, Koçunun Dağına, Tokat Yaylası, Gader Gader Derler ve Yolcu pek çok eseri seslendirmiştir.

Resmi twitter hesabı @eozkanofficial, resmi instagram hesabı ise @erkut.ozkannn ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz