Emre Bilgin

Emre Bilgin Beşiktaş alt yapısında yetişmiş genç kalecilemizdendir. Süper Ligin son haftalarında oynanan Göztepe maçında sahaya ilk 11’de çıkmış ve göz doldurmuştur. Kısaca genç file bekçisi hakkında merak edilenler. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Emre Bilgin Kimdir? Nereli?

2004 doğumlu genç file bekçisi, İstanbul’un Güngören İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Trabzon Sürmene’lidir.

19 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Bayrampaşa Demirspor takımında filiz lisansı çıkmıştır. Ardından 2014 senesinde Amatör vize ile Beşiktaş Takımı alt yapısına geçmiştir. Günümüzde Beşiktaş U17 takımında forma giyen Bilgin ayrıca Türkiye Milli Takımı alt kategorilerinde de forma giymektedir.

Milli Takım Kariyeri:

Türkiye U19 – (1 maç)
Türkiye U16 – (12 maç)
Türkiye U15 – (6 maç)

Milli takım formasını özel maç, Uluslararası Dörtlü Turnuva, U15 Delle Nazioni Turnuvası, U16 hazırlık karşılaşmaları, Ege Kupası, UEFA U16 Gelişim Turnuvası bünyesinde giymiştir.

2020 sezonunda Teknik Direktör Sergen Yalçın tarafından Beşiktaş A Takımı antrenmanlarına katılması için talimat verilmiştir. Henüz çok genç yaşına rağmen kalede büyük bir güven vermektedir.

2022 sezonunda ise yeni teknik direktör Valerien İsmael tarafından kendisine zaman zaman şans verilmiş verilen fırsatları da çok iyi değerlendirmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz