Emirhan Dönmez

Emirhan Dönmez hakkında hayranları tarafından merak edilen tüm soruların cevapları! Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Emirhan Dönmez Kimdir?

Emirhan Dönmez şarkıcı, müzisyen, besteci.

Emirhan Dönmez Nereli?

Emirhan Dönmez aslen Hatay İskenderun doğumludur.

Emirhan Dönmez Kaç Yaşında?

Emirhan Dönmez 19 yaşındadır. Doğum tarihi Temmuz 2003, burcu ise yengeç’tir.
emirhan donmez4 jpg
Kısaca Hayatı:

Hatay İskenderun doğumlu olan genç sanatçı, Ortaokul döneminde okul korosunda okulun etkinliklerine katılmış, o zamandan beri yaklaşık 12 – 13 yaşından bu yana ciddi bir şekilde müzik ile ilgilenmiştir. Lise döneminde müzik öğretmeni sayesinde ilk gitarını almıştır. Ardından eğitim gördüğü Lise’de gerçekleşen etkinlikle beraber ilk kez seyirci önünde şarkı söyleme fırsatı yakalamıştır.

Pandeminin başlaması ile beraber çalışmalarına mecburen evde devam etmek zorunda kalmış, odasında yazdığı ve bestelediği şarkıları ortaya çıkmıştır.

Bu şarkılardan yayınlanan ilk parça olan “Unutma Sevgilim” için Nevşehir’den İstanbul’a aranjör Arda Koca’nın yanına giderek, Arda Koca ile birlikte aldığıkları kayıtlar sonrası çok güzel bir şarkı ortaya çıkmıştır. Şarkı 30 Aralık’ta kendi imkanları ile çektikleri sade bir klip ile yayanı girmiştir. Klibin çekimleri NEVÜ Fotoğrafçılık Kulübü’nün katkılarıyla gerçekleşmiş ve profesyonellik yolunda ilk adımını atmıştır.

Kendi müziğinin yanı sıra diğer müzisyen arkadaşlarına video klip ve albüm kapağı çalışmalarında yardımlarda bulunmuştur. Günümüz itibariyle eğitim hayatı için Hatay’dan ayrılarak Nevşehir’e yerleşmiştir.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Genç sanatçı müzik hayatına da yaratıcılığı el verdiği sürece, güzel besteler yaparak devam edeceğini yönünde açıklamalarda bulunmuştur.

Resmi instagram hesabı @emirhanmd, resmi twitter hesabı @emirhannmd, youtube video kanalı ise @emirhanmd ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz