Elvan Dalton

Elvan Dalton müzik dünyasının sevilen isimlerinden birisidir. Hakkında merak edilenler. Kısaca müzik kariyeri, biyografi ve hayatı.

Elvan Dalton Kimdir?

Elvan Dalton müzisyen, besteci. Özellikle sinema dünyasının sevilen filmlerinden olan Çalgı Çengi isimli filmin müzikleri ile tanınmıştır.

Elvan Dalton Nereli?

Elvan Dalton Ankara’lıdır. Ankara Koçhisar’lı Elvan Dalton olarak tanınmaktadır. Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Henüz 7 – 8 yaşlarındayken müzik ile ilgilenmeye başlayan başarılı müzisyenin gerçek ismi Elvan Yılmaz’dır.

İnşaat işi ile ilgilendiği dönemde almış olduğu bongo ile müzik konusunda kendisini geliştirmiştir. İlk olarak sahne deneyimini ise düğünlerde yaşamıştır.

İki evladı olan Elvan Yılmaz 2023 yılında 57 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Kalp kriz nedeniyle yaşamını yitiren Elvan Yılmaz’ın ölüm haberini Mesut Yar vermiştir.

Mesut Yar Elvan Yılmaz hakkında şu notu paylaşmıştır.

“Sevgili izleyen, Elvan Yılmaz ya da bilinen adıyla Koçhisarlı Elvan Dalton. Adını duyanlarda hemen bir gülümseme peydah olur zira özellikle kendine has şarkı sözleriyle keyifli bir mizahı vardı. Evet aynı zamanda sevdiğim bir dostum olan Elvan Dalton dün aramızdan ayrıldı. Pek çok kez “Burada Laf Çok’a” konuk etmiştik, hatta Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yanılmıyorsam “Çalgı Çengi” filminde de şarkıları yer almıştı. Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun, varoluyla anacağız hep kendisini.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz