Ege Tan Yıldızoğlu

Ege Tan Yıldızoğlu Galatasaray basketbol takımında forma giymektedir. Her geçen gün artan performans grafiği ile dikkatleri üzerine çeken genç basketbolcu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ege Tan Yıldızoğlu Kimdir?

Ege Tan Yıldızoğlu Tarsus Amerikan Koleji çıkışlı basketbol oyuncusudur. Mersin BSB takımında forma giymiş, günümüzde ise Galatasaray Basketbol takımında forma giymektedir. Annesi eski Bayan A Milli Takım Basketbolcularından Aylin Yıldızoğludur. Babası ise Kadın A Milli Takım basketbol antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu’dur. Kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır.

Ege Tan Yıldızoğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Ege Tan Yıldızoğlu 19 yaşında ve 1.91 boyundadır. Galatasaray takımında oyun kurucu olarak görev yapmaktadır. Bazı kaynaklarda belirtildiği üzere baba tarafından aslen Eskişehir’lidir.

TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nda, Tarsus Amerikan Koleji (TAC) 9. Sınıf öğrencisiyken Milli formayı giymenin gururunu yaşamıştır. Daha sonra U15 ve U16 Milli takımlarında defalarca milli formayı giymiştir.

Sahanın her bölümünde ve alanında büyük bir potansiyele sahip olan genç basketbolcu ayrıca genç yaşına rağmen lider özelliklerine sahiptir.

3-11 haziran tarihleri arasında Letonya da düzenlenen Fiba 2021 19 yaş altı erkekler dünya kupası’nda da forma giymiştir. Günümüzde Türkiye U20 Milli takım kadrosunda yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz