Dimash Kudaibergen

1

Dimash Kudaibergen hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? ses aralığı, oktav ‘ı kaç. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Mayıs ayında dünyaya gelmiştir. Aslen Kazak asıllı olan sanatçı Kazakistan’da doğmuştur. Ses sanatçısı olmasının yanı sıra besteci aynı zamanda müzisyen’dir. Bir çok enstrüman’ı başarı ile çalmaktadır. Üniversite eğitimi sürecinde klasik müzik eğitimi almıştır. Ayrıca çağdaş müzik dalında da eğitim alarak kendisini geliştirmiştir.

D2’den D8’e kadar 6 oktav genişliğinde ses aralığına sahip olan başarılı sanatçı’nın sesi, Bu, bas ses aralığının altından soprano ses aralığının üstüne kadar uzanmaktadır.

Dimash Kudaibergen ‘ın günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 3,5milyon civarındadır. Dini inancı ile de bir çok soru mevcuttur. Başarılı isim Müslüman’dır.

Dimash Kudaibergen kariyeri:

Vitebsk’teki Slavianski Bazaar Grand Prix’sini kazanmıştır. Hemen ardından Hunan TV Singer 2017’ye katılımı ile ün kazmıştır.

Eğitim hayatı:

Kazakistan Aktobe’de henüz 5 yaşında iken Akhmet Zhubanov Müzik Koleji’ne kayıt olmuş ardından Gymnasium No. 32’de eğitimini sürdürmüştür. 2009 yılında Broadway Müzikal sınıfına gitmiş, 2014 yılında ise Zhubanov Üniversitesi’nde Klasik müzik alanındaki çalışmalarını sürdürmüştür. 27 Haziran 2018 tarihinde, Astana’da bulunan Kazak Ulusal Sanat Üniversitesi’nden Vokal Ana Dalı, en son ise yine aynı üniversitede Bestecilik üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz