Derya Ayaydın

Derya Ayaydın İstanbul 2. Bölge 10. Sıra’dan AK Parti milletvekili adayı olmuştur. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Derya Ayaydın Kimdir?

Derya Ayaydın iş insanı, girişimci, AK Parti İstanbul 2. Bölge 10. Sıra’dan milletvekili adayı. Babası eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili Aydın Ayaydın’ın kızı’dır.

Lise tahsilini Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Fransızca ve İngilizce eğitimi almış ve üniversite eğitimini Londra’da devam ettirmiştir. İngiltere Londra’da işletme ve finans bölümü’nden mezun olmuştur. 4 yıl Londra’da eğitim aldıktan sonra da İstanbul’a dönmüştür.

İstanbul’a döndükten sonra, kendi işlerinde çalışmaya başlayan Ayaydın, ilk başta Türkiye’nin en bilinen bankalarından birinde 1 sene çalışmıştır. Daha sonra tekrar kendi şirketleri olan Maslak Yapı’nın Finans Bölümü’nde çalışmaya başlamıştır.

Gökhan Ayaydın isminde abisi ve Pınar Talay isminde bir de ablası vardır.

Özellikle sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerin yanı sıra başarılı iş grafiği ile de dikkat çekmiştir. Son dönemde ise Siyaset dünyası ile ilgili haberler ile gündeme gelmiştir. 2023 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti İstanbul 2. Bölge 10. Sıra’dan milletvekili adayı gösterilen isim olmuştur.

Derya Ayaydın Nereli?

Derya Ayaydın Mardin’lidir. Aslen baba tarafından Mardin Derik’lidir.

Resmi instagram hesabı @dayaydin ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz