Derda Yasir Yenal

Derda Yasir Yenal ekran severlerin büyük beğeni ile takip ettiği başarılı isimlerdendir. Hakkında ise hayranları evlimi? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Derda Yasir Yenal Kimdir?

Derda Yasir Yenal oyuncu ve sunucu’dur. 1991 senesinde Almanya’nın Berlin Şehri’nde dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimi ise tiyatro sahnesi ile gerçekleşen ünlü isim, 2015 senesinde, Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek oyunculuk ve sunuculuk eğitimi almıştır.

İlkokulda annesinin uzun derin, içi koyun yünü olan bir mantosu ile yıl sonu müsamerisinde mantoyu tersinden giyerek rol aldığını ve hikayesinin böyle başladığını belirtmiştir. Daha sonra tiyatro tutkusu olmuş, ard arda bir çok tiyatro oyununda rol almıştır. Lise döneminde efsane tiyatro deve kuşu kabarenin aşk olsun ve yasaklar oyunlarında Metin Akpınar’ın oynadığı karakterleri oynamıştır. Üniversite eğitiminin ardından, İstanbul Medya Akademisinin açtığı bir programı kazanarak, burslu bir şekilde New York Film Akademisine Acting for film eğitimine katılmıştır.

Derda Yasir Yenal Nereli?

Derda Yasir Yenal aslen Balıkesir’lidir. Dedeleri ise Gürcü asıllıdır.

Derda Yasir Yenal Boyu, Kaç Yaşında?

Derda Yasir Yenal 31 yaşında ve 1.89 boyundadır. Kilosu 90, doğum tarihi 5 Temmuz 1991, burcu ise yengeç’tir.

Derda Yasir Yenal Evlimi?

Derda Yasir Yenal evlidir ancak eşi ve ailesi ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Özel hayatını gözlerden uzak bir şekilde yaşamayı tercih etmektedir. Bazı kaynaklarda iki çocuğu olduğu belirtilmektedir. Eşi Betül Yanal’dır.

Sunucu ve oyunculuğun yanı sıra tiyatro oyuncusu olan Yenal, günümüze kadar bir çok sahne organizasyonlarında ve sunuculuk ile kariyerini sürdürmüştür.
Derda Yasir Yenal
Oynadığı Sinema ve Diziler:

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında adlı dizi de canlandırdığı Mustafa Bilgin karakteri ile tanınmıştır.

Söz (2017)
Trileçe (2018)
Yüzleşme (Yüzbaşı Gökhan Eren) (2019)
Sevda Kuşun Kanadında
Kuşlarla Yolculuk (Derviş Süleyman) (2020)
Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli (Emir Buhari) (2022)
Seni Kalbime Sakladım (Olcay) (2022)

Başarılı oyunculuk kariyeri ile birlikte sunuculukta yapan ünlü isim TRT ekranlarında yayınlanan Dinle Kazan yarışma programı ve Sektörün Nabzı isimli programların sunuculuğunu gerçekleştirmiştir. 2017 yılında ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Bir İçeri Bir Dışarı ödüllü yarışma programını sunmuştur.

V for Vandetta ve tüm Kemal Sunal filmlerini seviyor. Ayrıca Kore yapımı Hırçın Sevgilim ve İran sinemasında Kaplumbağalarda Uçar, Allah Yakındır ve Baran diğer sevdiği filmleri. Müzik dinlemekten de büyük keyif alan oyuncu en çok Neşet Ertaş, Ahmet Kaya ve Evgeny Grinko gibi isimleri severek dinlemektedir.

Unutmadığını replik ise, “Yapacak bir şey kalmayınca, hiç bir şey yapmamak en doğrusu”.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @derdayasiryenal ‘ın günümüz itibariyle 131bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @derdayasiryenal isminde twitter hesabı da bulunuyor. @DYYenalCom isimli bir de youtube kanalı var. Ancak kanalı pek aktif kullandığı söylenemez.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz