Deniz Sarıbaş

Deniz Sarıbaş günümüze kadar bir çok başarılı dizi projesinin içerisinde yer almıştır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, hangi dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Deniz Sarıbaş aslen İzmir doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü’nden mezun olmuştur. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır, burcu ise yengeç’tir.

Deniz Sarıbaş oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2001 yılında rol aldığı Benimle Evlenir misin? isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizide Ayşe karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı diziler;

2001 – Benimle Evlenir misin? (Ayşe)
2007-2012 – Arka Sıradakiler (Sibel – Şebnem) (1. 2. 3. 4. ve 4. sezon)
2007 – Memleket Hikayeleri : Üç Kız Bir Ana
2007 – Metropol Cafe (Sekreter)
2008 – Arka Sokaklar
2014 – Kod Adı Reaksiyon (Avukat Zerrin)
2017 – Sera (Sinema filmi)
2018 Tufa : Buluşma (Azra)

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra senarist olarak ta bir çok başarılı projenin altına imzasını atmıştır. En Son Babalar Duyar isimli dizide senarist olarak görev yapmıştır. 2006 senesinde ise İlk Aşkım adlı dizinin senarist ekibinde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca 2007 senesinde rol aldığı Metropol Cafe adlı dizinin yapım koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım adlı sinema filminin senaryo editörü ve set ekibinde yer aldı. Ayrıca Dondurmam Gaymak adlı sinema filminde 2. yönetmen yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz