Burhan Toprak

0

Burhan Toprak Kürt müziğinin önemli isimlerinden birisidir. Hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, şarkıları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Burhan Toprak Kimdir?

Burhan Toprak Kürt müziğinin önemli temsilcileri arasında yer almaktadır. Müzisyen ve Kürt Halk Müziği sanatçısıdır.

Başarılı sanatçı müzik aldığı eğitimler sonrasında müzik dünyasına giriş yapmıştır. Celal Baytaş Müzik Merkezi bünyesinde teorik ve pratik müzik eğitimi alan Toprak, ana enstrüman olarak bağlamayı tercih etmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sanatçıya bağlaması ile sahnede eşlik etmiştir. Gûl Şerîne isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Ardından Dewran e, Gundio Hawar ve Lo Lo Keko albümlerini müzik severlerin beğenisine sunmuştur.

Türkiye, Avrupa ve Kürt halkının yoğun olduğu bir çok ülkede konser, etkinlik ve düğünlerde sahne almaktadır. Şiyar Berwari, Hozan Ersin, Ercan Çekan ve Murad Shamil gibi isimler le düetleri bulunuyor.

Tufan Derince & Zilan Derman ile birlikte de şarkılar seslendirmiştir. Özellikle Grani, Şevko, Sıltane, Reşe ve Mevanim gibi şarkıları büyük beğeni ile karşılanmıştır.
Burhan Toprak

Burhan Toprak Nereli?

Burhan Toprak aslen Diyarbakır’lıdır. Henüz çok küçük yaşlardayken ailesi ile birlikte Mersin’e göç etmiş ve Mersin’de büyümüştür.

Burhan Toprak Kaç Yaşında?

Burhan Toprak 33 yaşındadır. Doğum tarihi ise 1989.

Burhan Toprak Evlimi?

Burhan Toprak evlidir ve bu evliliğinden Nisanur isminde bir kızı vardır.

Resmi instagram hesabını @burhantoprak.official ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 186bin civarındadır. Ayrıca 230bin aboneli @BurhanToprakOfficial adında bir youtube video kanalı bulunuyor. Kanalında Diyarbekîr, Newroz, Welle Te Nagrım, Daweta Amede, Dubai, Reşe, Esmere, Sebra Dıla, Felek, Dıl Zerina Mın, Mahbuba, Ez Bımrım, Memır ve Ne Mırım gibi şarkıları dahil bir çok şarkının video klipleri yer almaktadır.

Ayrıca youtube video kanalında iletişim ve menajerlik bilgileri mevcut olup, etkinlik konser vb. için ulaşmak isteyenler için bilgiler mevcuttur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz