Burak Pakkan

Burak Pakkan Süper Lig hakemlerindendir. Futbol severler tarafından hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Pakkan Kimdir?

Burak Pakkan Süper Lig Hakemi. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü mezunudur. Lisans eğitimini 2012 yılında tamamlamıştır.

Futbol geçmişine sahip olan Hakem Pakkan, geçmiş yıllarda Ankaragücü takımı alt yapısında 2 sene futbol oynamıştır. Ancak ilerleyen süreçte eğitimi ve üniversite hayatı dolayısıyla futbol kariyerinden vazgeçmiştir. Daha sonra 2008 senesinde yine yeşil sahalarda yer almaya karar vermiş ve hakemliğe adım atmıştır.
burak pakkan1 jpg

Burak Pakkan Nereli?

Burak Pakkan aslen Ankara doğumludur.

Burak Pakkan Kaç Yaşında?

Burak Pakkan 34 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Ocak 1989, doğum yeri ise Ankara.

Hakemlik kariyerine Amatör küme maçları ile başlamıştır. Daha sonra profesyonel olarak kariyerine devam eden Pakkan, Süper Lig’de 4. hakem ve video yardımcı hakem asistanı olarak görev yapmış, TFF 1. Lig karşılaşmalarını yönetmiştir. Seyircisi bol olan ve trübünlerin ateşli olduğu maçlardan büyük keyif aldığını dile getirmiştir. Seyirci vee dolu trübünlerin kendisini motive ettiğini, daha rahat maç yönettiğini belirtmiştir.

Burak Pakkan Evlimi? Eşi Kim?

Burak Pakkan evlidir. Eşide kendisi hakem olan Gamze Durmuş Pakkan’dır. Geçmiş dönemlerde birlikte maç yönetmişlerdir. Gamze Durmuş ile 2021 yılında evlenmiştir. İlk kez eşi ile 2021 yılının Ekim ayında oynanan Gençlerbirliği – Ankaragücü TFF 1. Lig maçında birlikte sahaya çıkmıştır. Maçta kendisi orta saha hakemi, eşi Gamze Durmuş Pakkan ise yan hakem olarak görev yapmıştır.

Resmi instagram hesabı @bpakkan ‘dır.
burak pakkan2 jpg

Süper Lig’de 2023-2024 futbol sezonunda görev yapacak hakem ve VAR hakemleri açıklanmıştır. Çağdaş Altay, Mert Güzenge, Mete Kalkavan, Mustafa Kürşad Filiz, Tugay Kaan Numanoğlu, Volkan Bayarslan, Ali Şansalan, Arda Kardeşler. Atilla Karaoğlan, Cihan Aydın, Erkan Özdamar, Turgut Doman, Abdulkadir Bitigen, Kadir Sağlam, Yaşar Kemal Uğurlu, Bahattin Şimşek, Direnç Tonusluoğlu, Halil Umut Meler, Ümit Öztürk, Yiğit Arslan, Burak Şeker, Murat Erdoğan, Sarper Barış Saka, Yasin Kol ve Zorbay Küçük.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz