Bulut Şeker

Bulut Şeker hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Bulut Şeker Kimdir?

Bulut Şeker müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, besteci. İlköğretim ve Lise eğitim dönemi arasında kendisini bir çok alanda geliştirmeyi başarmıştır. İlkokul döneminde henüz 10 yaşında street dans ile dans pistinde yer almaya başlamıştır.

Yine aynı süre içinde dans, tiyatro ve müzikal alanlarda kendisini geliştirmiştir. Hip-hop, poping, lockin ve bale eğitimleri alan Şeker, koreografi dünyası ile de çok erken yaşta tanışmıştır.

Bulut Şeker Kaç Yaşında?

Bulut Şeker 34 yaşındadır. Doğum tarihi 31 Temmuz 1989, burcu ise aslan’dır.

Lise döneminde ise dans gruplarına eğitmenlik yapmaya başlamıştır. Ayrıca Alman prodüksiyonlu filmlerde ve dizilerde rol almıştır.

2011 yılında yüz mankenliği yapan yakışıklı isim, Almanya’nın birçok outdoor reklam afişlerinde yer almıştır.

2013 senesinde, ilk profesyonel projesi olan “Acayip Özledim” ile müzik dünyasına sağlam bir giriş yapmıştır.

2014 yılında prodüksiyonluğunu üstlendiği “Tane Tane” adlı şarkısını, Bülent Aris ile birlikte sevenlerinin beğenisine sunmuştur.

Başarılı çalışmalarının ardından, 2016 yılında Türkiye’yi İsviçre, Avusturya, Danimarka, Fransa, Yunanistan ve İtalya’da koreografi alanında temsil etme başarısını elde etmiştir.

2018 senesinde, Beuth Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamış ve İşletme bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından, 2018 senesinde sözü, müziği ve senaryosu kendisine ait olan “Yaz Geldi” isimli şarkısını klip çalışması ile birlikte sevenlerinin beğenisine sunmuştur.

2019 senesinde ise klip yönetmenliğini, senaristliğini ve kurgusunu yaptığı single şarkısı olan Kader Oynayacak adlı şarkıyı klibi ile birlikte yayınlamıştır. 2020 yılında Eyvah ve Yalnız Bitti şarkıları ile kariyerini sürdürmüştür.

Bulut Şeker Nereli?

Bulut Şeker Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir. Ancak anne ve baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Resmi instagram hesabı @bulutseker ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz