Bilal Başacıkoğlu

Bilal Başacıkoğlu hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi takımlarda forma giydi? kısaca futbol hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Mart ayında, Hollanda Zaanstad şehri’nde dünyaya gelmiştir. Bilal Başacıkoğlu’nun babası otobüs şoförlüğü yapmıştır baba tarafından aslen Trabzon, anne tarafından ise aslen Fas’lıdır. 3 kardeştir ve kendisinden küçük 2 erkek kardeşi vardır. Babasının tur otobüsü kullandığını, ülkeler arası yolculuk yaptığını, o yıllarda, İspanya üzerinden Fas’a yaptığı bir tur seyahati sırasında annesi ile tanışıp evlendiklerini bir röportajda dile getirmiştir.

Bilal Başacıkoğlu futbol kariyeri, oynadığı takımlar;

Amatör olarak doğup büyüdüğü şehirde futbol yaşantısına adım atan Bilal Başacıkoğlu 11 yaşında iken AFC AJax alt yapısında forma giymiştir. Daha sonra Amsterdam Haarlem’e oradan RKSV Pancratius’a transfer olmuştur. Ardından Sc Heerenveen takımına transfer olan Hollanda doğumlu futbolcu, 2014 yılında ise Hollanda’nın devlerinden Feyenoord takımına transfer olmuştur.

2018 sezonunda 400 Bin Euro bonservis bedeli karşılığında Kayserispor takımı ile anlaşmıştır. Kayserispor takımından ayrılırken kulüp için elinden geleni yaptığını, taki artık kulübün kendisinden desteğini çektiğini görünceye kadar diye resmi instagram hesabından açıklama yapmıştır. oğrulu hatta bir kaynağı olmayan haber ile suçlandığını kulüpten ayrılmak zorunda kaldığını dile getirmiştir.

2020 sezonunda ise Trabzonspor teknik direktörü Hüseyin Çimşir tarafından da transferinin onayladığı Trabzonspor takımına transferi gerçekleşmiştir.

İlk Milli formayı Hollanda U-18 takımı ile giymiş aha sonra U-18’de oynamış son olarak 2014 Ağustos ayında Türkiye A Milli Futbol takımından yana tercihini kullanarak Türkiye U-20 ve Türkiye U-21 formalarını giymiştir.

Milli takım kariyeri;

Türkiye U21 (13 maç 1 gol)
Türkiye U20 (3 maç)
Hollanda U19 (10 maç)
Hollanda U18 (4 maç 1 gol)


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz