Aziz Aslan

2

Aziz Aslan BKM Mutfak ekibi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle ekran severler tarafından Güldür Güldür Show programında Fikri karakteri evlerin neşeli olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aziz Aslan Kimdir? Aslen Nereli?

1981 yılının Ağustos ayında dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu olan başarılı oyuncu baba tarafından ise aslen Kastamonu’ludur. Çatalca Lisesini tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca Başakşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

İlk kamera karşısına ise Kahve Bahane adlı dizi ile geçen Aziz Aslan günümüze kadar pek çok sinema ve dizide rol almıştır. Ancak asıl ekran severlerin tanıdığı karakteri ise Güldür Güldür isimli programdaki Fikri Tarhanacı karakteri olmuştur. Ayrıca tiyatro oyunlarının yanı sıra skeçler yazmaktadır. Güldür Güldür Show’da Onur Buldu, Meltem Yılmazkaya, Uğur Bilgin, Doğa Rutkay, Alper Kul, Burak Topaloğlu ve Özgün Aydın gibi isimlerle birlikte sahne almıştır.

Başka bir mesleği bu kadar sevemeyeceğini anladığı dönemde oyuncu olmaya karar vermiştir. Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimi döneminde de hiç bir zaman tiyatro’dan uzak kalmamıştır. Profesyonel olarak ise tiyatro ve oyunculuk mesleğini 25 yaşında yapmaya başlamıştır. En büyük keyif aldığı sahne deneyimi ise Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesine ilk defa çıktığında 5bin kişiye oynadığı dönem olmuştur.

Oyunculuk dışında yapmak istediğin bir meslek varmı? sorusuna yapmak değilde, yapabileceğine inandığım aşçılık olabilirdi cevabını vermiştir.

Aziz Aslan Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.84 cm, kilosu 78, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 39 olan başarılı oyuncu Eylül Aslan (Çulhacı) ile 2015 yılında evlenmiştir. En çok oynama istediği karakter, Dario Fo’nun yazmış olduğu Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü oyununda ki Deli.

İlginizi Çekebilir :   İmer Özgün

Aziz Aslan Oynadığı Sinema ve Diziler:

Eyvah Eyvah 3
Olur Olur
Dedemin Fişi (Şinasi)
Kahve Bahane (Dizi)

Tiyatro Oyunları:

Mutsuz Korkuluk
Oyun İçinde Oyun
Ellerin Dili
Size Oyun Oynanıyor
Onun Saltanatı
Sakin Olamıyoruz
Malikanede Bayram
Bu da Cin Ali
Düğünde Panik – Tiyatro Kılçık
Almanya’dan Falım Geldi – Tiyatro Bizden

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @azizaslan
Twitter Hesabı: @azizaslan_

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz