Aziz Aslan

2

Aziz Aslan BKM Mutfak ekibi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle ekran severler tarafından Güldür Güldür Show programında Fikri karakteri evlerin neşeli olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aziz Aslan Kimdir?

Aziz Aslan Güldür Güldür Show Fikri olarak tanınmıştır. Tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusudur. 1981 yılının Ağustos ayında dünyaya gelmiştir. Çatalca Lisesini tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca Başakşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

Aziz Aslan Nereli?

Aziz Aslan baba tarafından aslen Kastamonu’ludur. Doğma büyüme ise İstanbul.
Aziz Aslan3 jpg
İlk kamera karşısına ise Kahve Bahane adlı dizi ile geçen Aziz Aslan günümüze kadar pek çok sinema ve dizide rol almıştır. Ancak asıl ekran severlerin tanıdığı karakteri ise Güldür Güldür isimli programdaki Fikri Tarhanacı karakteri olmuştur. Ayrıca tiyatro oyunlarının yanı sıra skeçler yazmaktadır. Güldür Güldür Show’da Onur Buldu, Meltem Yılmazkaya, Uğur Bilgin, Doğa Rutkay, Alper Kul, Burak Topaloğlu ve Özgün Aydın gibi isimlerle birlikte sahne almıştır.

Başka bir mesleği bu kadar sevemeyeceğini anladığı dönemde oyuncu olmaya karar vermiştir. Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimi döneminde de hiç bir zaman tiyatro’dan uzak kalmamıştır. Profesyonel olarak ise tiyatro ve oyunculuk mesleğini 25 yaşında yapmaya başlamıştır. En büyük keyif aldığı sahne deneyimi ise Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesine ilk defa çıktığında 5bin kişiye oynadığı dönem olmuştur.

Oyunculuk dışında yapmak istediğin bir meslek varmı? sorusuna yapmak değilde, yapabileceğine inandığım aşçılık olabilirdi cevabını vermiştir.

Aziz Aslan Boyu, Kaç Yaşında?

Aziz Aslan 42 yaşında ve 1.84 boyundadır. Doğum tarihi 4 Ağustos 1981, burcu aslan kilosu ise 78.

Evlimi? Eşi kim? sorusunun cevabı ise evlidir. Eylül Aslan (Çulhacı) ile 2015 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden 15 Haziran 2022 doğumlu Güneş isminde bir oğlu vardır.
Aziz Aslan2 jpg
En çok oynama istediği karakter, Dario Fo’nun yazmış olduğu Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü oyununda ki Deli.

Aziz Aslan Oynadığı Sinema ve Diziler:

Hava Muhalefeti
Eyvah Eyvah 3
Olur Olur
Dedemin Fişi (Şinasi)
Kahve Bahane (Dizi)

Tiyatro Oyunları:

Mutsuz Korkuluk
Oyun İçinde Oyun
Ellerin Dili
Size Oyun Oynanıyor
Onun Saltanatı
Sakin Olamıyoruz
Malikanede Bayram
Bu da Cin Ali
Düğünde Panik – Tiyatro Kılçık
Almanya’dan Falım Geldi – Tiyatro Bizden

Resmi instagram hesabı @azizaslan ‘dır.
Aziz Aslan oglu gunes aslan jpg

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz