Uğur Bilgin

Uğur Bilgin uzun süredir televizyon ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show ekibinde başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uğur Bilgin Kimdir?

Uğur Bilgin tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Annesi ev hanımı babası ise Devlet Denizyolları emeklisidir. Ekran severler tarafından Güldür Güldür Mesut olarak tanınmıştır. 9 Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı bölümü mezunudur. Özellikle BKM Güldür Güldür programında canlandırdığı Mesut karakteri ile ekran severlerden tam not almıştır.

Uğur Bilgin Nereli?

Uğur Bilgin aslen Rize’lidir. Baba tarafından aslen Rize, doğma büyüme ise İstanbul.
ugur bilgin3 jpg
Oynadığı Sinema ve Diziler:

Bugüne kadar Kağıt, Plajda, Yalan Dünya, Arka Sıradakiler, Baydara (Edra’nın Kaderi), Aşağı Yukarı Yemişliler, Otisabi, Boynu Bükükler (Korhan), Kolonya Cumhuriyeti, Cici Babam, Organize İşler Sazan Sarmalı, Böcek ve Dedemin Fişi gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Uğur Bilgin 43 yaşında ve 1.85 boyundadır. Kilosu 78, göz rengi yeşil, burcu ise aslan’dır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Güldür Güldür programı ile ilgili her zaman içinde bir korku olduğunu, sahneye çıkarken doğaçlama yaptıklarında seyircinin gülmemesinde çekindiğini dile getirmiştir. Programda Onur Buldu, Onur Atilla, Doğa Rutkay, Ecem Erkek, Alper Kul ve Meltem Yılmazkaya gibi isimlerde yer almıştır.

26 Haziran 2023 tarihinde nişanlanmıştır. Nişanlısının ismi İrem Uslu’dur. Resmi sosyal medya hesaplarındanda nişan ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştur.
ugur bilgin1 jpg
Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @ugurbilgin Günümüz itibariyle 224bin civarında takipçisi bulunmaktadır.
ugur bilgin2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz