Uğur Bilgin

0

Uğur Bilgin uzun süredir televizyon ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show ekibinde başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uğur Bilgin Kimdir? Nereli?

1980 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı isim İstanbul doğumludur. Annesi ev hanımı babası ise Devlet Denizyolları emeklisidir. Güldür Güldür Mesut yani Uğur Bilgin’in memleketi baba tarafından aslen Rize’dir. 9 Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı bölümü mezunudur. Özellikle BKM Güldür Güldür programında canlandırdığı Mesut karakteri ile ekran severlerden tam not almıştır.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Bugüne kadar Kağıt, Plajda, Yalan Dünya, Arka Sıradakiler, Baydara (Edra’nın Kaderi), Aşağı Yukarı Yemişliler, Otisabi, Boynu Bükükler (Korhan), Kolonya Cumhuriyeti, Cici Babam, Organize İşler Sazan Sarmalı, Böcek ve Dedemin Fişi gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Uğur Bilgin Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.85 cm, kilosu 78, göz rengi yeşil, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle yakışıklı oyuncu 41 yaşındadır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Güldür Güldür programı ile ilgili her zaman içinde bir korku olduğunu, sahneye çıkarken doğaçlama yaptıklarında seyircinin gülmemesinde çekindiğini dile getirmiştir. Programda Onur Buldu, Onur Atilla, Doğa Rutkay, Ecem Erkek, Alper Kul ve Meltem Yılmazkaya gibi isimlerde yer almıştır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @ugurbilgin Günümüz itibariyle 131bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz