Atakan Gündüz

Atakan Gündüz hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu kaç? hangi takımlarda forma giydi? Kısaca futbol hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Atakan Gündüz aslen Kırklareli, Lüleburgaz’lıdır ve Lüleburgaz’da doğmuştur. Annesi ve babası Lüleburgaz’da bir tekstil fabrikasında çalışmaktadır. Kendisinden büyük bir abisi var ve oda kendisi gibi futbol oynamaktadır. Amatör olarak 1915 Çerkezköyspor takımında forma giydiğini belirtmiştir. Babasınında amatör olarak futbol geçmişi vardır.

12 yaşında futbol kariyerine Altınordu takımı alt yapısında başlamış U19 takımına kadar tüm kategorilerinde forma giymiştir. 2019 sezonunda ise 45 Bin Euro bonservis bedeli ile Trabzonspor takımına transfer olmuştur. Genç yaşına rağmen güçlü fiziği, uzun boyu ve hava toplarındaki hakimiyeti ile dikkatleri üzerine çeken Atakan Gündüz stoper mevkiinde top koşturmaktadır. Uzun boyuna rağmen tekniği ve sık sık yaptığı asistler ile de başarılı performansını sürdürmektedir.

Atakan Gündüz Milli takım kariyeri;

Türkiye U18 (5 maç 2 gol)
Türkiye U17 (14 maç 4 gol)
Türkiye U16 (12 maç 1 gol)
Türkiye U14 (3 maç)
Türkiye U15 (7 maç)

Günümüzde Türkiye U19 Milli takım kadrosunda yer almaktadır.

Oyun tarzını kendisine benzettiği için kendisine örnek olarak yıldız futbolcu Sergio Ramos’u almaktadır. Hırslı, sert bir oyun stiline sahiptir. Boş zamanlarında ders aldığını haftanın 6 günü zaten tesislerde olduğunu günde çift idman yaptığını bu nedenle de pek boş vakti olmadığını, olursa da sinemaya giderek boş vakitlerini değerlendirdiğini dile getirmiştir. Ailesiyle de bu nedenle pek fazla görüşemesede ayda bir görüşme fırsatının olduğunu belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz